| RoxanaIonela a întrebat:

Stie careva solutii si remedii impotriva caderii parului? sampoane, tratamente, pastile, vitamine ceva?

7 răspunsuri:
| dsd a răspuns:

Nu-ţi pieptăna părul ud. Părul ud este foarte sensibil şi poate fi smuls cu uşurinţă. În schimb, ar trebui să-ţi usuci părul cu grijă, iar abia apoi să-l descurci cu un pieptene cu dinţii rari
Căderea părului într-un tipar circular este cel mai probabil datorată unei deficienţe imunitare. Suplimentele de zinc ajută uneori la creşterea părului în aceste zone. Nu strică să încerci zincul drept remediu
Persoanele care suferă de acnee cauzată de hormoni pot suferi, de asemenea, şi de cădere a părului. Dacă foloseşti pilule contraceptive, ar fi bine să ceri medicului să-ţi prescrie pilule contraceptive cu antiandrogeni. Aceste pilule ajută la combaterea acneei şi a căderii părului
Anumite tratamente cu medicamente pot duce şi la căderea părului, printre ele numărându-se şi tratamentul preventiv împotriva malariei precum şi cel împotriva trombozei şi tratamentele pentru hipertensiune. Ar trebui, aşadar, să consulţi întotdeauna prospectul din interiorul ambalajului şi să te consulţi cu medicul tău cu privire la tratamentele medicamentoase şi căderea părului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Impotriva caderii parului iti recomand sa incerci asta:
o lingura de gaz, o lingura rom, o sticluta de vitamina A(uleioasa), un galbenus de ou.Amesteci bine, aplici pe parul spalat, incepand de la radacina spre varfuri.Lasi timp de o 1/2 ora, clatind apoi foarte bine parul.
Tratamentul se poate face la 2 saptamani.
Te pup!

| lumy4u a răspuns:

Parul cade din cauza stresului

| lumy4u a răspuns:

Sa stii ca este normal sa iti cada intre 100 si 150 de fire pe zi

| tisulyna1 a răspuns:

Tias recomanda sa mergi la farmacie si sa ceri un sanpon cu petrol.
Sau asta.
https://www.google.ro/......https?/url

| LadyMary a răspuns:

Stii cum sa faci... daca ai auzit ce a zis Maria Ciobanu...si ei ii cadea paril si a inceput sa isi dea cu galbenusul de ou, pe par.sta putin cu el asa si pe urma isi sda cu shampon si balsam.
Funda.