| Claudiu_Dinu_1994 a întrebat:

Stie cine va daca trebuie la vanzarea unor haine pe olx ce ambalaj din carton sau se poate si cu o punga de plastic

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Punga de plastic o pui in cutie de carton. Daca se uda cutia sau se va rupe, nu se va deteriora marfa daca nu este in punga?

Cel mai bine suni la firmele de curierat cu care lucreaza olx.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Am achizitionat cateva articole pe OLX, daca o trimiti prin posta atunci articolul de imbracaminte trebuie pus intr-o cutie de carton; daca predarea se face personal o poti pune si intr-o punga de plastic.

| AlexuuM a răspuns:

Îţi recomand să o pui într-o cutie şi ambalat, sigilat. Este cea mai sigură şi uşoară metodă.