| lexy22 a întrebat:

Stie cineva cum se foloseste acidul glicolic de la Revox? Instructiunile de pe ambalaj mi se par vagi

7 răspunsuri:
| Alive99 a răspuns:

4-5 picaturi pe piele, intinzi si masezi usor.
Simplu.Succes

| nicu991 a răspuns (pentru Alive99):

Si partea cea mai importanta:
A nu se utiliza mai mult de 1 luna/ 2 -3 ori pe an.

| Alive99 a răspuns (pentru nicu991):

Umm,ai intrebat cum se foloseste si ti-am spus.
Este si normal ca,pe perioada indelungata cauzeaza deshidratarea tenului.
Trebuie folosit cu alte produse de curatare ale fetei si de asemenea sa dai cu o crema de protectie solara daca ai de gand sa il folosesti dimineata dupa care sa iesi prin soare.
Daca il folosesti seara,inainte de culcare,nu mai ai nevoie.
Haah, omule.cel mai bine este sa te duci la salon si sa faci un tratament, pardon, cateva sesiuni, pentru ca este mai greu de folosit.Risca 60 de lei pentru o sesiune de genul si o sa vezi ca nu este asa de simplu de folosit.

| nicu991 a răspuns (pentru Alive99):

N-am intrebat eu rolling on the floor
Si propozitia pusa de mine tot din "cum se foloseste" face parte.

| Alive99 a răspuns (pentru nicu991):

Da,stiu? dar imi era lene sa scriu iar pentru ea, scuze laughing)

| nicu991 a răspuns (pentru Alive99):

Eu din ce-am inteles acel acid glicolic este un fel de acid acetic (otet) mai puternic.
Din ce m-am documentat pe internet, amandoua fac acelasi lucru, doar ca otetul de mere il gasesti la 5 lei 500ml pe cand dracia aia de glicolic e 30 lei rolling on the floor

| Alive99 a răspuns (pentru nicu991):

laughing) oarecum da, are concentratie mai mare, asta e diferenta