| weedzy a întrebat:

Stie cineva de ce a scos, AVON-ul de pe piata, parfumul "In Bloom"? A si daca stie cineva macar daca il va mai baga candva.

Răspuns Câştigător
| 8mariastar a răspuns:

Daca la Avon nu o sa il mai bage poti sa il gasesti si in alta parte la Yves Rocher

| weedzy explică (pentru 8mariastar):

Mda, am cautat in zadar la yver rocher. Nu este.

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Pentru ca probabil nu mai e cerere destula, productia acestuia devenind nerentabila.

E o chestie legata de "curba duratei de viata a produselor", unde cand un produs nou iese pe piata, apoi atunge un punct maxim de produse vandute, iar apoi scade, pana ajunge la 0.