| G a întrebat:

Stie cineva, in medie, cam cate luni sunt valabile spuma de par, parfumul si rujul?
am gasit intr-un dulapior niste spuma de la schwartzkopf, un parfum roll-on de la avon si un ruj. le-am cumparat acum vreun an si ceva. nu scrie nici o data de expirare pe ele, cred ca scria pe cutii dar le-am pierdut.

5 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

De obicei vreo 2-3 ani, deci cred ca le poti folosi inca. big grin

| EUSIATIT a răspuns:

Spuma daca este de la firm resp sigur e bine nu sunt sigura de resul asa ca nu le folosi decit sa te iritisi rujul.hai lasa l ca nu e grozav [in general]. Asa ca i ati altele si gata

| gyo a răspuns:

In general 2 ani tin cosmeticele:*

| riana36blue a răspuns:

Cele de la avon au trei ani de valabilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita`te pe produse. trebuie sa aiba pe ele, undeva jos, langa codul de bare, o cutie pe care scrie 6M, 12M, 24M. astea sunt lunile. daca de exemplu scrie 6M, inseamna ca sunt valabile 6 luni de la data desigilarii.