| anutzabnx a întrebat:

Stie cineva o crema/remediu pentru cicatrizare rapida? Aveam puncte albe care ma enervau si le.am scos, dar cum pielea mea este super subtire si sensibila, mi.au ramas o groaza de semne, care stiu ca o sa treaca greu, asa ca stiti vreo ceva sa treaca mai repede si care sa nu coste prea mult? Mentionez ca nu imi trebuie tratament de cosuri sau de astea, deci exclus Skinoren pe care il am deja, si Zynerit.

Răspuns Câştigător
| AlexandraMoldovan18 a răspuns:

Baneocin ( praf - farmacie ) sau galbenele. Trece repede cu Baneocin, in cateva minute. Ti-l recomand

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Contractubex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti da cu una de galbenele sau ceva de ceai verde si rozmarin. Si lasa ca dispar semnele happy Poti da si cu o crema hidratanta: Effaclare H de exemplu... Asta pentru cicatrici.
Pentru cosuri... Mergi la dermatolog.
P.S.Alta crema pentru piele sensibila si cu probleme ca a ta: Sebium Global de la Bioderma.

Mentionez ca sunt foarte scumpe toate happy

| StamateAlina1987 a răspuns:

Iti recomand creme naturale pe baza de ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation. Am avut si eu probleme cu cosurile pentru ca le-am spart si am gasit produsele naturale si eficente la ei.

| Dia230 a răspuns:

Cea mai buna crema cicatrizanta este crema de galbenele si nici nu e scumpa crede-ma iti zic din proprie experienta sigur vei gasi la farmacie si in plus e si hidratanta

| Emily990 a răspuns:

Da-te cu crema mekfett, are crema de galbenele si vitamina E, iar daca o utilizezi zilnic timp de o saptamana pot sa spun ca se vor vedea schimbari majore:d. Succes!

| anutzabnx explică:

M.am dat mai de mult cu crema de galbenele si mai rau a facut laughing)) Dermatolog nu-mi trebuie ca a fost o prietena si a dat o gramada de bani pe pastile si tratamente si tot naspa arata laughing O data cu varsta o sa treaca, oricum n-am mari probleme cu cosurile. Cred ca o sa incerc Baneocin big grin

| VioCrazy a răspuns:

Recomand sa consulti un dermatolog. El va stii cu siguranta ce este de facut big grin
Succes!