| bruneta04 a întrebat:

Am si eu probleme cu tenul. Am un ten acneic(gras). Am parca mii de cosuri albe si puncte negre. Mi-au ramas si pete, care sunt foarte vizibile. Deci ce ma sfatuiti sa fac ca sa scap de aceasta problema. Mentionez ca am 15 ani si ca am mai folosit Skinoren, insa mi-ai disparut doar unul-doua cosuri. Ce ma sfatuiti si pe mine sa folosesc pentru a scapa de aceasta problema. Funda cel mai complex raspuns,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa consulti un medic dermatolog.
http://www.i-medic.ro/articole/cum-tratam-acneea-mod-responsabil

| qwerty101010 a răspuns:

Cel mai bine este sa folosesti niste geluri exfoliante pentru fata, creme hidratante si mult mai indicat este sa mergi la un dermatolog si ai sa vezi ca problema ta se va rezolva. Sper ca te-am ajutat. Funda?happy

| Anonim0096 a răspuns:

Acneea se trateaza cu un gel, de exemplu Isotrexin, Retin A etc. si un antibiotic luat pe cavitatea bucala, gen unidox solutab.