| IoanaIonuca a întrebat:

Stie cineva o masca buna pentru cresterea parului sau pentru oprirea caderii lui? (Cumparata sau facuta acasa, nu conteaza. Eficienta sa fie)

6 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Pentru cresterea parului, masca cu ulei de ricin, galbenus de ou si vitamina D. Eventual poti sa adaugi si lamaie. Sau ulei de ricin, miere si vitamina D.

Impotriva opririi caderii parului, exista Miss Vitalis vitamine la farmacie. Au fost fete care au probleme cu caderea parului si 1 vitamina de aia pe zi, rapid s-au oprit. Sunt bune inclusiv pentru unghii.

Sau mai exista si sampon Alpecin. Si neaparat trebuie sa folosesti si balsam pentru ca reface parul.

Bafta!

| IoanaIonuca explică (pentru Lawliet14):

Sampon Alpecin folosesc, dar nu vad nicio schimbare si folosesc de ceva timp. Mi se ingrasa foarte repede si m-am gandit sa imi iau un sampon Sebum Control (Gerovital-am citit ca sunt foarte bune) si sa imi fac masca pentru cealalta "problema": caderea parului.

| kiri11 a răspuns:

Citeste opinii despre produsul vivese senso duo happy eu il folosesc si aveam probleme mai grave decat cele descrise de tine happy. Acum sunt foarte multumita desi nu ma asteptam la inceput.

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Recomand de la Matrix Biolage tratament tonic împotriva căderii părului! sunt 10 fiole, efecte mega surprinzatoare! http://bit.ly/1Yd68n4

| adolescenta258 a răspuns:

Mie imi catea parul la greu, dar m-am spalat cu http://www.lokmanavm.com/ardic-katranli-sampuan-thalia-807-43-B.png. Dupa 4 spalari nici pana in ziua de azi nu mai am probleme. M-am spalat cu acest sampon in decembrie anul trecut.