| Eu24 a întrebat:

Stie cineva vreo masca home-made sau orice altceva pentru cresterea parului?
Eu am aceeasi lungime a parului din clasa a5a si sunt a 10 a acum. Va rog, chiar am nevoie!

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Părul crește în jur de 1mm pe zi, mai mult nu.
Eu folosesc o mască de păr care include și uleiul de ricin, este o mască regeneratoare, dar nu face minuni.
Masca este formată din : un gălbenuș de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingură), ulei de măsline ( tot o lingură), câteva picături de vitamina a. Uleiul de măsline și cel de ricin trebuie încălzit un pic apoi se amestecă cu celelalte ingrediente, masca o aplici pe păr, lași sa acționeze în jur de 1 ora și apoi te speli normal pe par dar sa insiști pentru a curăța bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se folosește de 1-2 ori pe luna.

| kiri11 a răspuns:

Un produs care pote sa te ajute, nu sunt sigura de eficenta dar persoanele care l-au folosit sunt multumite din comentariile citite : schimbdeocazii.com/frumusete/opri-caderea-parului-intr-o-luna-sau-banii-inapoi

| Alelulu a răspuns:

Uleiul de ricin era bun pentru cresterea parului. Si trebuie sa l mai si tunzi din cand in cand sa i tai varfurile sa poata sa creasca sanatos si frumoshappy