| JetBlueJet a întrebat:

Stie cineva vreo solutie care scoate culoarea din haine (vreau sa fac o pereche de blugi albastri, sa fie albi).
FUNDA

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca e asa de simplu. Este un proces industrial oarecum. Dar poti incerca clorul.

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

Ma gandeam ca poate nu e atat de puternic clorul incat sa scoata si culoarea din blugi. Vazusem intr-un clip https://www.youtube.com/watch?v=JB5EfAcLfAs la 4:09 (e o solutie si nu cred ca se gaseste si in Romania).

| DoarBogdan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Clar nu se gaseste in Romania laughing

| kiri11 a răspuns:

Tine-i in clor 2 ore big grin. Doar ca este posibil ca si materialul sa fie distrus.

| Cristurean_Raul_2001 a răspuns:

Clor.în magazine îl găsești ca și ace