| HappyPills a întrebat:

Stiti ceva metode naturale prin care pot sa imi inchid sau dechid culoarea parului si cat tine?
Vreau o schimbare, dar nu vreau sa imi distrug parul cu vopsele happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.shiny-hair.com/vopseste-ti-parul-in-mod-natural/ sper sa-ti fie de folos, dar vezi ca dupa prima utilizare nu o sa aive nici un efect, trebuie sa ai rabdare, dar se merita:D

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Gasesti aici cateva sfaturi cum si ce sa folosesti functie de ce culoare vrei. Mult noroc

| TipulVerde a răspuns:

Imi spunea cineva de la tara ca isi spala parul cu frunze de nuc, parca fierte. Si cica coloreaza parul misto, dar nu il strica si cica tine si destul de mult. (avand in vedere ca te speli cu frunze)

| anca_3211 a răspuns:

Poti incerca cu vopsele care nu sunt permanente, adica sampoane coloratoare, poti alege mai multe culori. Daca nu, poti incerca cu ceai de musetel daca esti blonda, iti va da niste reflexe super!
Succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frunzele de nuc pentru inchiderea culorii.
Parul negru cu henna. Acest tratament cu henna neagra da parului inchis la culoare un luciu negru matasos. Aveti nevoie de: 1 pachetul de pulbere de henna neagra, 40 ml lapte, 1 galbenus, 30 ml apa de trandafiri si 1 pensula lata. Se amesteca pulberea cu laptele, apoi se adauga un rand galbenusul si apa de trandafiri. Pasta se repartizeaza egal cu pensula pe parul spalat si se lasa sa actioneze sub o casca de plastic. Se verifica din cand in cand intensitatea culorii. Cand ati obtinut nuanta dorita, masati o data parul, apoi clatiti cu apa calda din abundenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinctura de brusture, de urzica (optional), mesteacan-2 linguri/fiecare+2galbenusuri+2 linguri apa.