| laura_9178 a întrebat:

Am matreata sad. stiti ce pot face ca sa scap cat mai repede? ce sampon sa folosesc sau ce remedii naturiste cunoasteti.thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Clear da rezultatehee hee

| Lorien_2084 a răspuns:

Se spune, pe drept cuvant, ca nu exista boli, ci numai bolnavi. Nu exista, asadar, un remediu universal. Eu iti spun ce are efect la mine: Nivea anti-matreata, apoi, dupa ce clatesti, folosesti un sampon Bübchen pentru copii (se gaseste in supermarket-uri), cu provitamina B5 si proteina din grau. Spala-te cat mai des pe cap, zilnic, daca poti (nu crede imbecilitatile conform carora daca te speli des iti cade parul. Dimpotriva)

| Sally06 a răspuns:

Dupa ce te seli pe cap te clatesti cu 1/4 pahar de otet amestecat cu 3/4 pahar de apa

functioneazaawinking

| o° Odd Kidd o° a răspuns:

Pai poti folosii Head and Shoulders anti-matreatahee hee

Răspuns utilizator avertizat
| smile a răspuns:

Pai ar trebui sa te speli mereu cu acelasi sampon ar putea fi si asta o consecinta a faptului ca ai schimbat mereu samponul.succes

| Bondarel99 a răspuns:

Clear este cel mai bun

| RenataG a răspuns:

Pai remedii naturiste poti folosi putina benzina sau otet... apoi te speli cu somponul pe care il folosesti de obicei si nu o sa mai ai matreatatongue

| riana36blue a răspuns:

Foloseste sampon si lotiune antimatreata din gama kroiter, de la life care.Baiatul meu asa a scapat.

| MelissaGreenEyes a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa cauti un sampon care ti se potriveste ( si eu am incercat o multime)
am scapat de matreata cu otet de mere
de fiecare data cand ma spal la cap imi masez scalpul cu otet de mere apoi clatesc( asta dupa ce m-am spalat cu sampon)
succes paa-paa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Head and Shoulders anti-matreata. eu il folosesc, este bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un sampon din plante, il poti cumpara numai de la reprezentantii life-care, sampon impotriva matretii, asa se numeste si are codul 404.

| StamateAlina1987 a răspuns:

Eu am incercat produsele de mai sus, si nu au functionat la mine.
Dupa mai multe incercari am zis ca e cazul sa merg la doctor si sa vad de ce nu scap de matreata si unde e problema.
Bineinteleg ca doctorul mi-a zis sa nu mai folosesc produsele din comert pentru ca imi dauneaza scalpului, si mi-a dat ca tratament un sampon natural pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
La mine a functionat superb tratamentul antimatreata de la Thursday Plantation si il recomand daca nu ai reusit sa scapi de matreata.
Acuma depinde de fiecare persoana cum actioneaza, dar fiind un produs natural sigur e bun pentru orice ten.