| daffyduckk a întrebat:

Stiti cum imi pot indrepta parul? Fara placa puppy dog eyes Nu am parul cret, insa vreau sa stea drept, drept si nu vreau sa folosesc placa, idei? big grin
Funda :3

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uscător de păr și pieptăn, perie.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| OnuOnulică a răspuns:

Cu un pieptăn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. stiu ce e barbar dar metoda cu fierul de calcat merge daca o faci cum trebuie si te ajuta cineva.
Tu stai intinsa cu un prosop pus uniform pe lungimea parului si cineva da cu fierul de calcat pe prosop.
E o metoda veche si era folosita de fashioniste.
Nu va sti nimeni prin ce metoda ti-ai indreptat parul, ca vor rade.

| BlaaBlaa a răspuns:

Eu folosesc foenul si peria. big grin

| ion933 a răspuns:

Uite aici http://www.acasatv.ro/......drept.html
vrei gasi fundita te rog:)

| daffyduckk explică:

Oh, am uitat sa precizez, nu doresc sa folosesc nici uscatorul de par x.x

| Deyaforyou a răspuns:

Hei.
Eu la inceput foloseam placa, dar cand am observat ca aveam firele arse m-am tuns si am inceput sa pieptan mult parul, rasucindu-l la varfuri, fara foehn.(tu il poti pieptana drept). O alta varianta ar putea fi sa iti iei un spray specific, ceva gen pentru par rebel.
O seara frumoasa!

| CostiG a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap ti o caciula in cap pana se usuca parul si o sa ramana drept.

| daffyduckk explică (pentru CostiG):

Asta n-o sa mearga, varfurile n-or sa stea drepte deloc.