| Reyskate99 a întrebat:

Ce as putea face sa imi stea parul drept? ca imi sta cret si cu placa nu vreau ca se arde

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bine cei care se oferă că sunt cunoscători, voi uitași să dați sursa?
Vezi mai multe aici, http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Poti incerca sa foloseti produse pentu indreptarea parului, au la gliss, gama se numeste asia straight si este balsam, masca de par, sampon si tratament. Nu are rost sa te mint si sa iti spun ca o sa indrepte parul la fel cum o face si placa dar macar il va mai domoli. Si mai ai si varianta de indreptare permanenta dar aceea iti arde foarte mult parul.

| Reiikó a răspuns:

Daca vrei sa ai un par sanatos trebuie sa iei cateva masuri: temperatura uscatorului, atunci cand iti usuci parul, sa fie cat mai mica, sa ai grija ca firele de par sa fie suficient de bine hidratate si sa reduci timpul de uscare dupa spalare. Iata mai jos care sunt regulile pe care trebuie sa le urmezi daca vrei sa ai un par stralucitor si frumos in fiecare zi.

Indreptarea parului in conditii de siguranta!

Nu uita ca firul de par este foarte delicat! Acesta este si motivul pentru care, dupa ce folosesti placa de intins parul, de multe ori firele de par sunt lipsite de stralucire si par nesanatoase. Pentru a preveni distrugerea parului, este necesar sa foloseti un sampon cu balsam care sa faciliteze pieptanarea si uscarea firelor de par. Este important sa nu folosesti zilnic placa de par, ci doar ocazional. Se recomanda, de asemenea, utilizarea unui produs care protejeaza parul (ceara sau diverse uleiuri) si sa nu setezi temperatura placii de par mai mare de 160 de grade. Cele mai recomandate placi de par sunt cele cu suprafete de ceramica, care garanteaza o alunecare mai usoara, o distributie optima a caldurii, o stralucire mai mare si, in plus, protejeaza mai bine firul de par.
Important!

Dupa cum ai observat, uscatoarele de par au optiuni de uscare cu aer rece si cald. Daca vei apela numai la uscarea prin intermediul aerului rece vei vedea ca acest lucru va afecta mai putin parul tau.
In plus, utilizand uscatorul sub forma de impulsuri, impactul aerului rece se va dovedi a fi foarte practic pentru obtinerea coafurii tale dorite.

Succes!

| Kasia a răspuns:

Iti voi arata o metoda de indreptare a parului fara caldura, geniala.

https://www.youtube.com/watch?v=m1RO-d1Z9Hs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cam aceeasi problema si aici, uite:
Http://www.tpu.ro/......u-suporta/
Te pup!

| PinkPanter a răspuns:

Http//...fara_placa

| Wihox a răspuns:

Taie-l si nu mai sta cret

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| xFakeSmilex a răspuns:

Exista cateva tratamente naturiste care se spune ca ar fi extrem de eficiente pentru indreptarea parului. Combina astfel de tratamente cu metodele clasice de intindere pentru un rezultat optim.

Lapte de cocos si suc de lamaie

Foloseste lapte de cocos amestecat cu sucul de la o lamaie. Tine amestecul la frigider pana cand se formeaza la suprafata acestuia un strat de spuma. Maseaza produsul la radacina parului, intinde-l pe toata lungimea, apoi acopera-ti capul cu un prosop ud, fierbinte, timp de o ora. Spala-te cu un sampon pentru indreptarea parului. Aceasta metoda nu doar ca ajuta la indreptarea parului, ci te scapa si de matreata. Nu uita ca tratamentul trebuie repetat cel putin de doua ori pe saptamana. Daca esti alergica la cocos sau lamaie, nu folosi aceasta reteta.

Lapte ( si miere)

Pentru a-ti intinde parul, toarna o treime de cana de lapte intr-o sticla cu pulverizator, apoi distribuie laptele pe tot parul. Piaptana-te cu un pieptene rar si lasa sa actioneze timp de o ora sau doua. Spala-te normal pe par, eventual cu un sampon anti incretire si aplica balsam. Vei observa ca parul tau va fi mult mai drept si mai matasos. Efectul ar trebui sa dureze pana la urmatoarea spalare. Este alegerea ta daca iti vei usca parul in mod natural sau vei folosi uscatorul de par. Poti adauga si cateva picaturi de miere in lapte, pentru un plus de stralucire si mai multe substante nutritive pentru parul tau.

Ou si ulei de masline

Uleiul de masline este cunoscut pentru efectele benefice pe care le are asupra parului in tratamentele regulate si de durata. La fel, oul ofera si el o serie de nutrienti scalpului si parului degradat si uscat. Pentru a pregati un tratament din oua si ulei de masline, bate doua oua si adauga doua linguri mari de ulei de masline. Amesteca bine, apoi cu o periuta pentru vopsit, intinde amestecul pe par. Asteapta cateva ore, apoi spala-te pe par.

| danyshatAT a răspuns:

Pai alta solutie nu ai fal putin cu placa apoi aplica fixativ sau o cearahappy cu siliconhappy si o sa stea drept

| tsunami11 a răspuns:

Folosestete de fixator.

| deeyuz a răspuns:

Si eu am aceeasi problema colega;) insa eu imi indrept parul cu codite :d sa iti expic: iti imparti parul in 4 codite ( sau mai multe asta depinde cat de lung si des e parul tau) apoi pe acele codite iti mai pui elastice la o distanta de 3-4 cm eu asa fac si mi se indreapta insa sa nu te astepti sa tina prea mult sau sa iti iasa drept din prima iti dau un pont spalate pe cap si apoi lasa parul sa se usuce natural si dupa ce nu mai este mai deloc ud atunci incepi sa iti facii coditele;) daca ai placa mai bine foloseste-o pentru ca nu se compara nimic cu ea, inainte sa iti indrepti parul foloseste protectia de placa de la sayoss( e una care are rosu pe ea nu mai stiu cum se numea) sau mai incerca asta http://www.youtube.com/watch?v=S9-4TDEuUCM
http://www.youtube.com/watch?v=50SmHysA1VU

sau asta http://www.divahair.ro/......fara_placa

mai cauta pe google ca sunt multe persoane care au aceeasi problema si sunt foarte multe articole trebuie doar sa ai rabdare sa le citesti. sper ca te-am ajutat;)

| AliAlicia a răspuns:

Sincer sa iti spun daca nu ti-l faci cu placa cred ca nu mai are rost sa te chinui sa ti-l faci drept pentru ca nu o sa iti stea.winking