| AliceAnnnnna a întrebat:

Stiti genul acela de persoane care au mandibula conturata si se vede frumos aproape ascutita. (Conturată în zona barbiei). Eu am mandibula foarte rotundă si nu se vede diferența dintre barbie si gât și când imi fac poze din fata par umflată rau. Si atunci cand imi fac coada am capul foarte rotund si par înaintată la varsta. Ce pot face in privinta asta? Am auzit ca exista tratamente. Par la 70 si ceva de kg. Se observă si in poza din buletin si par grasă mai ales ca mi se vede bărbia lungă in jos după buza de jos.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ti s-a mai zis suferi de o "ipohondrie cronica" (termen inventat acum de mine) a corpului tau si nimic nu te multumeste, din toate pozele ce le-ai pus aici dealungul timpului toata lumea ti-a zis ca esti ok, numai tu nu vezi asta.
Lasa operatiile estetice pentru cei desfigurati in accidente, pentru prostituatele care fac din asta meserie si pentru babele care si-au ratat viata si vor acum sa mai agate ceva, pentru cei nascuti cu defecte vizibile.
Tu esti tanara nu ai nevoie de asa ceva!
Pe de alta parte prea putin conteaza la ce greutate parem, eu am +90 de kg acum si imbracat par de 75 maximwinking dar nici nu vreau sa ma operez sa dau din butica jos, are si ea rostul ei, asa ca daca cautam defecte vom gasi mereu, caci simetrie si perfectiune exista dar rar, mai degraba va trece camila prin urechile unui ac decat sa vezi om perfect de la fizic la psihic.

| AliceAnnnnna explică (pentru Simpatic):

Nici eu nu vreau sa ma operez si nu am mentionat de asa ceva. Eu am întrebat cum scap de asta rolling on the floor

| Simpatic a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Aha, sorry

| doctorandus a răspuns:

Asta e, la unele operația estetică a însemnat dezastru.

| Andreeush a răspuns:

Nu toată lumea e la fel, depinde de fizionomia feței.
Acceptă-te așa cum ești.

| Iote a răspuns:

Mandibula rotunda, fiindca esti plinuta.
Acum m-am uitat la poza dupa ce am citit comentariul de mai sus. Mi se pare ca te lauzi cu aspectul si iti cauti iubit pe aici. Schimba metoda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai barbia lunga ca a calului da ochi frumosi buzele la fel asa ca compensezi.

| Andra9pk a răspuns:

Doamne.te ajuta niste injectii cu acid hialuronic.:))
O groaza de femei si barbati apeleaza la asta si sa scape de gusa chiar...
Iti modeleaza si iti face acel *jawline* misto.
Uite : https://www.swiss-estetix.ro/reconturare-faciala-mandibulara/
Macar vei fi multumita.