| stefanyparis a întrebat:

Stiti trucuri pentru albirea dintilor ( eu ma spal de 3 ori pe zi pe dinti ) dar as vrea niste dinti albi de vedeta, stiti voi.
funda**

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Hey! Si eu in urma cu cateva zile am cerut o parere legata de albirea dintilor. Raspunsurile au fost majoritatea ceva de genu: sarea de lamaie, tratamente de albit dintii de la dentist, bicarbonat de sodiu, zeama de lamaie si pudra de albit dintii (cu diferite arome). Din prima iti spun ca sarea de lamaie nu m-a ajutat cu nimic! Imi lasa un gust nasol si incepusem sa am probleme de la ea! La tratament trebuie sa scoti o gramada de bani din buzunar. Bicarbonatul de sodiu iti poate distruge smaltul dintilor, deci nu e nici aceasta o idee buna! Zeama de lamaie este putin de ajutor, acum depinde daca ai suporta tu sa bagi in gura ceva atat de acruhee hee. Si la urma, am incercat pudra de albit dintii. Este eficienta! Nu imi ramane un gust care sa ma deranjeze dupa, in timpul spalatului este foarte ok, insa gustul, pe moment, nu stiu cat de mult ti-ar place. Zici ca bagi in gura var, sau creta laughing. La farmacie o poti gasi cu diferite arome (de menta, de fructe de padure, de lamaie, de portocala), insa putin iti dai seama de gustbatting eyelashes. Nu este scumpa...intre 9 si 11 lei (depinde de farmacie).
Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda? Bafta kiss

7 răspunsuri:
| Alocispeptunoi a răspuns:

Multe vedete au dinti din portelan poti sa ai dintii aia numai cu ajutorul unui dentist profesionist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sare de bucatarie, bicarbonat(dar nu mai mult de 2 ori pe saptamana pentru ca iti distruge smaltul dintilor), lamaie, mere, capsuni.
Pot sa-ti faci un detartraj chiar daca nu ai 18 ani.Numai ca trebuie sa-ti faci din acela profesional, pentru ca nu doare si nu afecteaza gingiile sau altceva(o sa coste vreo 200 RON).
Te pup!

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Anonim1000000 a răspuns:

Ia-ti pasta de dinti BlanX care albeste dintii. Am si eu. Te speli dimineata si seara timp de 2-3 minute cu ea si intr-o saptamana vei vedea rezultatul. CREDE-MA.

| Ombladon13 a răspuns:

Cea mai buna metoda e cea pe care ti-o recomanda dentistul tau, dar tratamentul e dureros, dureaza destul de mult si costa ceva. Sfatul meu e sa-l vizitezi, pentru ca e cea mai sigura cale.

| TeVreauAproape a răspuns:

Amesteci o lingurita de bicarbonat cu zeama a jumatate de lamaie intr-o farfurie. Si cu spuma care`ti iese te speli o data pe saptamana [daca te dai de mai multe ori iti distruge smaltul dintilor] Si o sa-ti albesti dintii happy
Eu am incercat big grin Funda? happy

| remusica002 a răspuns:

Papusa,foloseste bicarbonat de sodiu de 2, 3 ori pe saptamana, il aplici direact peste pasta de dinti si zambesti ca Paris hilton big grin