| Biby a întrebat:

Cum sa fac sa am si eu dintii mai albi? Sa nu-mi spune-ti sa ma spal pe dinti pentru ca ma spal de 3 ori pe zi. Ce trucuri mai stiti in afara de sare? Si in cat timp de vor albi? Folosesc pasta Blend-a-Med 3d White Perl.Sa o schimb sau nu? Care este cea mai buna pasta pentru albirea dintilor?

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna nu prea sunt paste de dinti buna. Dar sa stii ca cea mai buna e cea cu fluor.Eu iti recomand bicarbonatul de sodiu.Este foarte bun pentru albirea dintilor.Iei bicarbonat de sodiu si pui pe periuta si te speli normal pe dinti timp de 1-2 min.Si dupa aceea clatesi. Iar daca te speli pe dinti de 3 ori pe zi este si mai bine.In cat timp se vor albi dintii pai... 2-3 saptamana sau mai putin. Aaa si am uitat sa mentionez ca poti folosi si zeama de lamaie si procedezi la fel ca si cu bicarbonatul de sodiubig grinSper ca ti-am fost de ajutorbig grin

| Nicoleoficial a răspuns (pentru beautifulkiss):

Pui și pastă de dinți sau doar bicarbonat?

| Nicoleoficial a răspuns (pentru beautifulkiss):

Pun și pastă sau nu?

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Spala-te pe dinti cu sare de bucatarie sau bicarbonat de sodiu!

| Maria46854213 a răspuns:

Bicarbonat.Eu sincer nu iti recomand de la blend a med.Eu am folosit crezand ca mi va albii si dupa o luna ii vad mai galbenistraight face. Eu sincer folosesc colgate in paralel cu bicarbonat.Ai pute sa iti faci o albire la dentist si dupa sa il intrebi pe medic ce ai putea sa faci sa ii mentiila culoarea respectiva.

| ellaella a răspuns:

Intr-o perioada am folosit lamaie, e ok, parca ii albeste, dar e destul de deranjant. Sa nu exagerezi, ca iti inflamezi gingiile.

Detartrajul ajuta mult. Eu intr-o perioada m-am gandit sa-mi fac un tratament de albire, dar dentista nu mi-a recomandat pentru ca sensibilizeaza mult dintii.

| vivi_6895 a răspuns:

Sare, bicarbonat de sodiu, lamaie. Dar la sare sa ai grija ca iti poate distruge smaltul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sperma ii inalbeste, daca ma intelegi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma spal cu bicarbonat si imi foloseste chiar foarte mult intr-o spt se vor vede imbunatatiri pa sunt bianca

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| B.A. a răspuns:

CAnd am fost ultima data la dentist mi-a spus si mie de bicarbonat dar la pasta de dinti iti recomand sensodynebig grin. intreabati medicul stomatolog despre un tratament de albire.

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| Fritsa a răspuns:

Eu acum un an cam asa mi-am cumparat o sticuluta micuta micuta era un fel de pasta de dinti fara gust sau miros.Eu cat timp am folosit-o mi s-au facut dintii albi albi de parca am fost sa imi albesc dinti big grin dar dupa ce s-a terminat am inceput sa folosesc pasta normala si dintii mi s-au facut la fel.
Daca vrei sa ma intrebi cum se numeste nu stiu laughing