| 12223456789 a întrebat:

Stiti vreo masca pentru pistrui?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici cum poţi scăpa,
http://www.kudika.ro/articol/frumusete~tips/3925/adio-pistrui.html
Te pup!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei pistruile se pot indeparta definitiv prin peeling chimic, dar asta dupa o anumita varsta, nu oricand.Ma gandesc ca de cele mai multe sunt acceptabile,iar alteori deranjeaza,acum depinde de ceea ce doresti tu,sa le maschezi sau sa scapi de ele,pentru ca te "incomodeaza" pur si simplu.

Poti incerca o masca,dintr-o combinatie de lapte proaspat cu castravete/lamaie/caise, adica in general fructele astringente.(pistruile sunt niste pete pigmentare, si se pot intensifica la soare, in unele cazuri).

O infuzie de papadie ar mai fi buna pentru mica ta problema, sa ii zic asa..infuzie din care poti tampona usor, de 2-3 ori pe zi,la intervale de timp; exista si tratamentul chimic mentionat,tratamentul cu laser sau agentii de albire,care de cele mai multe ori duc la depigmentarea exagerata,si iar nu iesi in avantaj.

Incearca cu ceea ce am mentionat eu mai sus, adica in mod naturist ai putea trata pistruile, nicidecum costisitor, acum depinde si de tine, si de disponibilitatea ta. happy

Succeswinking

| SupradozaDeViise a răspuns:

Masca cu ceai de musetel.

| EuEuEuNutella a răspuns:

Eu cred ca, nu ar trebui sa iti pui masca de pistrui, pistrui sunt la moda big grin asa am auzit

| Ceuşan_Carla_1999 a răspuns:

Eu stiu ceva. 1. culege flori "3 frati patati" (daca nu le stii cauta mai multe inf despre ele pe google) 2.maruntestele la blender 3. pune foarte putin ulei de masline 4.lasa 2 sau 3 zile sa se inmoaie si sa se amestele cu uleiul 5.cand se face ca o pasta pune acea "crema" pe fata sau unde sunt pistrui si stai cu ea vreo 20 sau 30 de min...la mine a mers numa sa nu fii alergica la ceva...la uilei sau la florile alea ca at iti ies bubite rosii pe fata sa ai grija. sper ca te-am ajutat