| Rainbow509 a întrebat:

Stiti vreun remediu pentru unghii puternice si ceva care sa le faca sa creasca?

5 răspunsuri:
| lovem3 a răspuns:

Iti poti cumpara de la plafar o solutie cu vitamaina b6 care este foarte buna insa eu iti recomand din proprie experienta sa iti faci seara o solutie din 2 linguri de ulei de masline si 2 linguri de ulei de ricin incalzesti putin solutia si stai cu unghiile acolo 10 min timp in care le masezi te speli pe maini apoi si dai cu putina zeama de lamaie pe unghii vei vedea ca intr-o saptamana rezultatele se vad nu numai ca iti cresc foarte repede dar sunt si rezistente si lucioase eu numai asa imi intretin unghiile de 3 ani aproape si toata lumea imi spune ca am unghii puse dar nu este asa...incearca si iti garantez ca nu vei regreta:*
uleiul de ricin il poti cumpara de la plafar :*

| Roxett a răspuns:

Uleiul de ricin este bun pentru ce vrei tu.
Deasemenea, poti sa incalzesti putin ulei de masline intr-un bol, apoi ii adaugi zeama de lamaie (ca sa nu-ti ingalbenesti unghiile) si tii degetele acolo pana se raceste uleiul.

| fuckThisLife a răspuns:

Ulei de ricin

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pui putin ulei de masline intr-un bol si il incalzesti ori pe aragaz ori la microunde vreo 10 secunde.Cand este putin caldut il opresti si tii unghiile in ulei pana se raceste apoi astepti sa se scurga uleiul si ce ramane il masezi pe cuticule si la radacina unghiei. Poti sa il dai pe coatele sau genunchii aspri si ai sa vezi ce frumos le inmoaie si devin catifelate.Dar ai grija ca dupa ce pui unghiile in ulei de masline sa le dai si printr-un bol cu suc proaspat stors de lamaie ca sa nu se ingalbeneasca.Sau poti face cum am facut eu : storci o lamaie direct in uleiul de masline. Poti folosi uleiul de mai multe ori.In 2 saptamani unghiile mele au aratat super si au crescut devenind mai rezistente.Cu siguranta asa vor fi si a tale kiss!

| mady66dxp a răspuns:

Intra la profilul meu la intrebarile mele ca am si eu o intrebare la fel gaseti acolo