| Alexalex1000 a întrebat:

Stiti vreun șampon bun pentru coji? Dau funda

19 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Vichy dercos, cam ăla ar fi cel mai ok.
E cam scumpuț, dar na.

| mODIN a răspuns:

Sebomax, dar cred ca poti sa-l iei doar la comanda sau din farmacii

| Hyperion7 a răspuns (pentru mODIN):

Pe care-l folosești? Verde sau albastru?
După cât timp ai văzut rezultate?

| mODIN a răspuns (pentru Hyperion7):

Pe cel albastru, si am folosit si lotiunea asta: https://www.emag.ro/lotiune-biotrade-sebomax-100-ml-sl-100/pd/D492TBMBM/

O aplici inainte cu 15 minute de a te spala pe cap. Rezultatele sunt INSTANTE. Nu am habar care este ingredientul activ si de ce nu l-am gasit in nimic altceva, dar dupa o spalare deja se vede o schimbare radicala, si dupa vreo 3-4 spalari nu mai am nici un fel de cozi sau matreata.

| Hyperion7 a răspuns (pentru mODIN):

Cel albastru are și mentol in compoziție și na,fiind un iritant, de asta am întrebat, că cel verde nu are mentol, are argila.
Dar oricum, iau în calcul!
Mulțumesc!

| Alexalex1000 explică (pentru mODIN):

Sigur e bun? Că sa știu dacă să-l iau

Răspuns utilizator avertizat
| sweetys a răspuns:

Șampoanele pentru copii, gen Dalin, Johnson baby etc.

| Hyperion7 a răspuns (pentru sweetys):

Funcționează? La mine mai rău îmi agravează mătreața laughing

| sweetys a răspuns (pentru Hyperion7):

La mine a fost cel mai ok, plus alte prietene care au folosit, au ramas surprinde de efect.

| Hyperion7 a răspuns (pentru sweetys):

L-ai folosit simplu sau ai combinat cu altceva?

| sweetys a răspuns (pentru Hyperion7):

Simplu ca pe orice sampon. Dar fara sa mai aplic masca sau balsam dupa.

| Hyperion7 a răspuns (pentru sweetys):

Înțeleg,mersi fain!

| elennaionela14 a răspuns:

Ora therapy sau
Bioderma

| lucianMKSro a răspuns:

Depinde ce intelegi prin coji... e matreata fina sau chiar ca niste coji putin mai groase? Apar pe totr scalpul sau doar in unele zone?

| Alexalex1000 explică (pentru lucianMKSro):

Cojite puțin mai groase in unele zone doar prin zona frunții

| lucianMKSro a răspuns (pentru Alexalex1000):

Incearca Ducray Kelual DS si ia si ceva suplimente de zinc, eventual zinc + vitamina c. La mine a functionat foarte bine.