| Sara2 a întrebat:

Am coji in cap, (nu e matreata, sunt coji mari) aveti idee ce as putea folosi? folosesc un sampon anti matreata dar cojile nu le elimina

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la dermtologie, ai nevoie de un tratament.
Mergi pe șampon din plante.
Pa, pa.

| supermamici a răspuns:

Trebuie sa ai grija de scalp nu neaparat de par. Iti recomand acest articol despre sanatatea parului si a scalpului: http://www.supermamici.ro/un-scalp-sanatos-un-par-sanatos/

| tr3ig a răspuns:

Semn ca mai ai putin de traitwinking big grinbig grinbig grin glumeam. este o problema a pielii capului, practic se exfoliaza pielea. du-te la farmacie si spune farmacistei ce problema ai si o sa stie ea ce sa iti dea. sau du-te la medicu de familie sau la un medic dermatolog.

| corodidenisa a răspuns:

Ungeti putin scalpul peste noapte cu ulei de masline si dimineata limpezessteti bine de tot capul

| corodidenisa a răspuns:

Ungeti scalpul cu putin ulei de masline si lasa-l asa peste noapte si dimineata te limpezesti bine de tot. sper ca team ajutat

| ciprian010185 a răspuns:

Amesteci apa oxigeneta cu otet de mere si ulei de masline in cantitai egale. apoi iti faci o frectie pe cap cu amestecul acela, dupa ce ai facut frectia stai 20 de minute si apoi te poti spala pe cap.frectia asta trebuie facuta de 2, 3 ori si n-o sa mai ai nici coji nici matreata. Sper sa te ajutebig grin