| Nnoitra a întrebat:

Sunt baiat si am parul des, nu mai m-am tuns de ceva timp pentru ca vreau o frizura cum au asiaticii. Am zis sa ma duc sa ma rareasca, dar cum credeti ca va fi pentru ca niciodata nu i-am spus frizerului sa ma rareasca, adica eu tot timpul ma tundeam cu breton un timp, dupa care m-am luat ceva timp si fara breton si dupa care mi-am lasat parul sa creasca, acum e foarte mare, e putin-putin ondulat, adica nu prea se observa. Va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| istoleyourcandy a răspuns:

Buna, ai putea sa-i spui sa te fileze, dar iti recomand sa nu iti tai aprul la frizer.Eu una am par foarte mult si frizerita m-a filat si parul arata groaznic!
In fine, daca vrei sa ti-l raresti sa te duci la un hairstilist, frizerii isi bat joc de parul tau!

| ionutzu94 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la un hairstilist eu dau 15 lei sa ma tunda... ii zic sa ma fileze, bretonu zii sa ii ia putin din varfuri( eu am bretonu intr-o parte mai scurt si intr-o parte mai lung) si atat... la spate si perciunii sa ia cat mai scurt din foarfec nu cu aparatu de tuns. Sau pur si simplu zii tuns filat si bretonu luat varfurile.

| julie1006 a răspuns:

Cuvantul specific frizerilor sau coafezelor pentru ati rari parul este filat si se face cu o foarfeca specialahttp:http://www.dotarisaloane.ro/produs.php?p=2045(ca asta asa). si poti sa ii zici simplu ca nu vrei sa iti ia din lungimea parului ci doar sa il fileze ca sa nu mai fie asa des. sper ca te-am ajutat