| FuckingContra a întrebat:

Sunt fata si am un comportament mai baietesc, cel mai mult ma enerveaza ca sunt confundata cu un baiat doar pentru ca am parul scurt. Ce sa fac sa arat mai mult a fata? Parul lung nu pot sa-l las pentru ca nu-mi place cum imi sta

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

Nu ar trebui sa te intereseze ce cred unii despre tine. Este suficient daca te plac cei pe care ii placi si tu.

Iar celor care iti spun ca ai un comportament mai baietesc, inchide-le gura spunandu-le ca nimic nu este perfect yin sau perfect yang.

Daca nu stii, yin este simbolul feminin, iar Yang este simbolul masculin. Poate ai vazut desenul rotund cu un cerc jumatate negru cu o bulina mica alba, jumatate alb cu o bulina mica neagra in interior. Adica orice este masculin are si o parte feminina (de exemplu, exista barbati sensibili carora le plac florile, desi nu este ceva specific barbatilor).

La fel exista si femei mai dure, carora le plac artele martiale, desi nu este o caracteristica specific feminina.

Chiar si zodiacul este alcatuit din zodii masculine si feminine, adica una masculina, apoi una feminina, si to asa alternativ.

In plus, daca te simti bine in pielea ta cu un comportament mai baietesc, nu trebuie neaparat sa te schimbi doar de gura lumii.

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sa nu te imbraci ca baietii! Ex. : sa ai ceva mulat pe tine, si haine de culori deschise si care nu duc in eroare adica cat mai feminine!

| IonuţR1995 a răspuns:

Comportamentul tau mai baietesc este, presupun eu, deoarece ai copilarit printre baieti. In primul rand n-ar trebui sa-ti pese ce spun oamenii, rau, despre tine. Gura lumii n-o astupa nici pamantul. Dar, poti incerca sa te imbraci mai feminin.Zic si eu.

Mult succes!

| angelcore a răspuns:

De unde sti ca nu iti sta bine? Dar ma rog daca nu iti place incearca sa folosesti eyeliner si rimel, face diferena, crede-ma. Poti pur si simplu sa fi tipul de bad girl daca iti place modul in care te comporti. Cauta pe internet chesti despre fetele rele, fa o schimbare de haine si bang! Poti sa iti pastrezi mosul de a te comporta happy

| FuckingContra explică (pentru angelcore):

Stiu ca nu imi sta bine pentru ca l-am avut destul de lung acum 2-3 ani

| amyana a răspuns:

Incepe prin ati schimba comportamentul
fi mai glumeata nu fi irascibila nu injura
Fii rebelă într-un mod elegant
stai mai mult cu fetele decat cu baieti
trebuie sa ai mai multa tandrete
nu aspectul conteaza si comportamentul daca te porti ca un baiat vei deveni un baiat
asa ca ai grija la comportament
sper ca te-am ajutat