| suntcuriossastii a întrebat:

Sunt interesata sa-mi schimb brațele la ochelarii de vedere. Credeți ca la optiblu sau oftalmologiile din palas mall se poate? Ca la cele normale nu. Ca ei spun ca nu exista brațe de schimbat. La mine sunt colorate neon roșu si le detest. Si n-am găsit altele

2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

De ce nu schimbi toată rama? Unde mi-am făcut eu ochelarii pe lângă Palas, la Optica Transparența poți să te duci să îți schimbe ramele și să păstrezi aceleași lentile. Plus că au o gamă largă de prețuri, de la mic la mare.
Nu știu dacă poți schimba doar brațele, dar merită să mergi la ei să întrebi.

| Anuket a răspuns:

De obicei nu schimbă nimeni pentru că e greu de găsit unele care să se potrivească. Se mai îndură doar dacă le ai rupte. Încearcă și acolo, altfel îți rămâne doar să schimbi rama complet.