| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Sunt jumate vopsita blonda deci nu de la rădăcina credeți ca imi afectează parul? Si nu este decolorat doar vopsit happy

8 răspunsuri:
| GuUumitza a răspuns:

Orice vopsire afecteaza parul, dar prin faptul ca nu l-ai decolorat l-ai mai slavat putinlaughing Ai grija de parul tauhappy

| WhiteTiger15 a răspuns:

Daca nu este de la radacina vopsit nu cred ca are sa iti faca rau.

| WolfBlack a răspuns:

Buna pai.Nu afecteaza cu nimic.Inainte sa iti cumperi vopseaua, hotaraste-te asupra duratei de timp in care vrei ca parul tau sa aiba acea culoare. Vopselele temporare (denumite si sampoane colorante) se mentin timp de 3 pana la 8 spalari, vopselele semi-permanente dureaza in jur de 2 luni fara sa isi piarda prea mult din intensitate iar de vopseaua permanenta scapi de obicei doar prin taierea parului sau prin tratamente profesionale de decolorare.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru WolfBlack):

Pai m.am vopsit la salon Acum vreo 6 luni si arata la fel ca atunci..deci cred ca e permanenta ..afectează rau?

| draghinandraandra a răspuns:

Depinde si de vopsea

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru draghinandraandra):

Este vopsea făcută la salon (nu stiu daca înțelegi ce vreau sa spun) dar ideea e ca nu ma vopsesc eu.

| sandreea0207 a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun... Dar DA, vopseaua iti afecteaza nu doar radacinile, ci doar parul.
Sfatul meu : Nu te mai vopsi... esti frumoasa oricum
!
happy
Este doar parerea mea! :*