| Alexandraruxyyna a întrebat:

Buna! Eu aveam parul saten deschis, saten inchis, portocaliu (a fost vopsit semi permanent rosu si a ramas portocaliu dupa un timp) si tot felul de alte culori. iar acum m-am gandit sa ma vopsesc blondă. Am luat oxidant de 9% si decolorant si m-am decolorat acasa. ei bine l-am lasat 30 de minute sa actioneze (am si firul de par subtire si ars) si s-a decolorat doar la radacina, iar pe lungime unde era portocaliu s-a facut roz. am nevoie urgent de ajutor va rog frumos! Maine as vrea sa ma vopsesc blonda dar ce pot face cu culoarea parului meu? Nu ma pot vopsi asa. sa ma mai decolorez inca o data maine cu oxidant de 12%? Nu o sa imi ard parul mult prea tare?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Din pacate parul roscat e greu de intretinut dar si mai greu de scos ( findca se face fie portocaliu, fie roz). Da, eu zic sa te mai decolorezi odata, insista pe lungime nu pe radacini, foloseste folii de staniol daca poti. O sa il arda dar din pacate tot timpul decoloratea are efectul asta dar macar o sa fie culoarea care vrei. Acum nu e nici culoatea care vrei si e deja deteriorat ( asa spui tu).