| Otilia71 a întrebat:

Sunt o femeie maritata, am 37 de ani si doi copii acasa. Vi se pare nepotrivit sa port pantaloni cu talie joasa?

Răspuns Câştigător
| AlinaBulina a răspuns:

Parerea mea e ca e "nepotrivit" sa faci ceva doar daca 1. nu te simti bine facand asta, 2. arati ridicol facand asta (desi 2 e putin discutabil). Deci, daca tu te simti bine in pantaloni cu talie joasa si arati ok in ei, nu vad ce legatura are varsta sau starea civila. happy Bafta!

15 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu faptul ca ai copii trebuie sa te impiedice, eventual faptul ca nu mai sunt la moda sau... Dar de fapt de ce sa nu fie la moda daca tie iti plac. Cata vreme si asa traim putin de ce sa nu ne bucuram de timpul nostru si sa nu ne simtim bine in pielea si hainele noastre. Cata vreme tie iti place n-are cine ce sa spuna. Oricum mai nou am fost prin magazine cu fiica mea si am constatat cu surprindere ca desi pantalonii cu talie joasa nu mai sunt la moda (ma rog...) oricum alta alegere nu era. Am gasit o singura pereche cu talie ceva mai inalta... si eram la un magazin cu preturi destul de piperate... Asa ca daca ai un corp frumos si oricum n-ai de ales de ce sa-ti faci probleme?

| wizard_cristi a răspuns:

Nu cred ca o femeie trebuie sa se rusineze cu modul in care arata iar 37 de ani este o varsta foarte frumoasa. Daca tu te simti bine si iti place cum iti sta, poarta pantaloni cu talie joasa.

| stina a răspuns:

Ce legatura au varsta si copii cu pantalonii? Daca-ti plac, iti vin bine si te simti ok in ei, cred ca treaba cu "Femeie maritata, 37 de ani, doi copii" nu-si are locul. Copiilor le place sa aiba mame moderne si sotilor sa stie ca au o sotie sexiwinking

| 1spiridus a răspuns:

Este nepotrivit in primul rand pentru ca sunt demodatihee hee si in al doilea rand ca a sosit anotimpul rece si nu sunt indicatiwinking...in rest, fiecare trebuie sa poarte hainele in care se simte bine si nu in ultimul rand, de care dispune. In fond, moralitatea nu sta in cativa cm in plus sau minuswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic de aface faptul ca ai 2 copii sau varta cu stilul vestimentar. Orice om are un stil al sau, o linie vestimentara. Atunci cand iti reinnoiesti garderoba este firesc ca stilul tau sa se modifice un pic, e firesc sa doresti sa incerci lucruri noi. Daca acest model de pantalon te avantajaza, iar tu te simti confortabila, n-ar trebui sa-ti mai pese de parerile rautacioase ale unora, ci sa ai incredere in tine, sa fi mandra ca esti asa cum esti. Fi tu insati, zambeste, razi si... experimenteaza tot timpul (precum un copil)! Indrazneste! big grin Monica Vaciu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te uiti in oglind asi esti multumita de ceea ce vezi nu e deloc nepotrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NUUUUU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum ti-ai mentinut silueta

| anamaria_8127 a răspuns:

eu cred ca daca tu te simti bine este superok

| didona a răspuns:

Daca iti sta bine... de ce nu?

| alma_4390 a răspuns:

Daca nu ai burta de la sarcini, ia si poarta si pantaloni cu talie joasa, si ce vrei tu. Iti recomand sa vezi un film cu Julia Roberts, Erin Brockovich, in care e o replica utila pentru toate femeile happy si care suna cam asa: atat timp cat am doar un singur fund si nu doua, pot sa port orice! happy
Pup!

| Pruna_Viorel_1972 a răspuns:

Daca esti si nemaritata e perfect sa porti asa ceva, daca vrei, vreau sa fim peieteni se poate

| cezar_trotski a răspuns:

E mai mult decat ok daca te simti tu ok cu chestia asta! In plus, eu unul prefer sa vad o femeie sexi care se simte bine cu ea insasi decat o frustrata in haine largi (care poate fi de fapt sexi, dar nu-si poate asuma chestia asta)

| andrita a răspuns:

Un singur lucru te sfatuiesc - a nu porti pantaloni atat de josi incat sa ti se vada noada! E vulgar pentru oricine, dar mai ales pentru o femeie de 37 de ani!

| Dan_1681 a răspuns:

Adica daca tie ti se pare ca iti sta bine asa si te simti bine in pielea ta purtand astfel de pantaloni, atunci fa-o!