| anonim_4396 a întrebat:

Suport epilatul total cu ceara de la salon si pe langa atata ``sacrificiu` dupa cateva zile pielea nu mai e la fel de fina si dupa vre`o saptamana incep sa iasa `capetele` firelor de par din loc in loc.Ma enerveaza.Se intampla numai la mine sau, la voi cum e? Detalii pls.Incep sa cred ca ``indur`` atata suferinta doar pentru cateva zile...Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este normal sa se intample asa, mai ales la varste tinere! Odata cu trecerea anilor ( mai incolo, inspre 50 de ani! ) firele de par se vor rari, zonele de piele fara pilozitate se vor extinde. Ca alternativa la metodele clasice de epilat, este cel definitiv, cu laserul.

| Andreea_5313 a răspuns:

La mine tine, dupa 2-3 saptamana incept sa apara firicele pe alocuri

| barbieee a răspuns:

Cica inspre 50 de ani :]]
mama mea are 38 si de la vreo 35 de ani cum sa tot epilat nu mai are par :]]
depinde de persoana :]]
si mie imi cresc repede straight face