| mari1212 a întrebat:

As vrea si eu va rog un sfat despre epilatul inghinal... daca stiti o modalitate prin care pielea sa fie fina si fara fire mici in permanenta, mai ales ca am si iubit (mentionez ca sunt fata si merg la epilat la salon dar cu toate acestea nu sunt asa multumita)...

Răspuns Câştigător
| ImpossibleDream a răspuns:

Iti recomand epilarea cu laser! Este mai costisitoare si necesita timp(perioadele dintre sedinte). Insa, crede-ma pe cuvant; isi merita banutii si timpul. Vei scapa pentru totdeauna de parul nedorit. Nu vei mai sta sa te chinui. Plus ca vei avea o piele foarte fina. (Dupa terminarea sedintelor in totalitate) happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ceara e cea mai ok dintre metode, daca nici ea nu-ti convine... Mai bine de atat te duci doar la epilarea cu laser care pe langa ca e scumpa eu as avea retineri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca multor baieti le place păduricea. Cu conditia sa fie frumoasa. Le da senzatia ca e mai mare si mareste si durata actului. Pe de alta parte, tufisul de jos are un rol bine determinat de catre dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te faci cu ceara de unica folosinta?

| Denianonim a răspuns:

Cu o lamă specială
Dar trebuie in fiecare seară când faci duș
De la laser poți face cancer
Nu recomand
De la ceara creste parul sub piele
De la crema depilatoare nu cad toate firele și provoacă alergi pe când dacă te faci cu lama și cu gel de duș nu-ți mai apar nici bubite
Cea mai sigură metodă rămâne lama
(Dacă nu te grăbești nu te vei tăia)

| NLS a răspuns (pentru Denianonim):

Crema contine chimicale cancerigene.

Prin smulgerea firelor cu epilatorul, "deranjezi" anumite glande situate la nivel inghinal, riscand alte minuni neplacute.

"Epilarea cu ceara smulge, pe langa parul "mult nedorit" si bucati mici din stratul superior al pielii, fapt ce deschide portile pentru ca bacteriile sa intre in corp. Mai mult, procedeul de epilare inflameaza zona si capteaza bacteriile sub piele. Din acest stadiu, pielea devine un spatiu propice infectiilor cu stafilococ, foliculita si a firelor de par crescute sub piele".

Deci eu as spune DA laserului. Chiar si pentru subsemnatul, numai ca in zona mea nu prea exista centre care au.