| anonim_4396 a întrebat:

Epilatul inghinal la salon cu ceara irita? Eu am radacinile cam groase datorita epilatului cu aparatul de ras, iar atunci cand ma faceam cu epilatorul electric, pielea se irita, mai ieseau bubite, si mai curgea si sange. Pielea mea nu este niciodata fina in acea zona, e cam aspra datorita firelor care cresc prea des. Deci, tot ce presupune indepartarea parului din radacina, patesc ce am zis mai sus. Ad dori sa stiu daca in timp, nu voi mai avea probleme de acest gen (piele aspra, fire crescute des), daca ma fac cu ceara la salon, sau acasa.

1 răspuns:
| AndreeaRox a răspuns:

Este normal sa.ti apara acele iritatii(pentru ca e o zona mai sensibila), dar dupa o perioada pielea isi revine.Cu timpul parul se mai rareste.De asemenea Este normal sa curga sange deoarece ai zis si tu, firul este gros.Si nu ti.as recomanda sa te epilezi cu ceara singura pentru exista si aici niste reguli(acum depinde, poate stii). Daca nu mai bine cere sfatul unei cosmeticiene(sa o intrebi despre tehnica).