| Christyne a întrebat:

Te poti imbraca "la moda" dar cu putini bani? Exemple de preturi?

8 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Da poti! Nu este obligatoriu sa iti cumperi haine de firma, sau numai din mall-uri. Prin oras poti gasi si alte magazine... poti prinde si reduceri... Eu una prefer sa imi cumpar haine normale, nu de firma cu mai putini bani, dar care sa nu para ieftine... Imi mai cumpar si haine de firma atunci cand am mai multi bani. De exemplu azi mi-am cumparat niste blugi la 55 lei foarte draguti conici si o hainutza de toamna neagra la 45 lei!

de exemplu mai am niste pantaloni cam in genul http://www.thefashionpolice.net/images/2008/02/27/rihanna.jpgam dat 20 de lei pe ei din mall erau reduceri.
si o gramada de haine am pe care nu am dat o suma foarte exagerata.
http://img.kudika.ro/......638549.jpg am niste botine ceva in genul, numai ca sunt de culoare neagra pe care nu cred ca am dat mai mult de 55 lei!
http://www2.eva.ro/img/db/article/013/106/681666l.jpg si cam asa ceva am pe care am dat 35 lei!
etc etc :*

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Desigur...la second hand gasesti tot ce vrei...gasesti haine chiar mai frumoase decat intr'un magazin obisnuit si au si calitate... iar preturile n'au cum sa fie mari happy

| Silvia a răspuns:

Sigur. Du-te [daca este si la tine un oras] la magazinul Kaya.Sunt haine dragute la preturi mici.winkingDe exemplu...hanorace la 15-20 lei, jeansi la 40-50 lei etc.big grin

| dragosh a răspuns:

La moda poti sa te imbraci cu putini bani dar nu de calitate dupa parerea mea.
Zilele trecute am mers la Pologarage din tomis sa imi iau niste raiati care mi'au placut foarte mult. Pusesem ochii pe ei de vreo 1-2 saptamani si surpriza...cand ma duc sa ma uit la pret vad 560Ron.Am inghitit in sec si am mers mai departe ce sa fac.erau ei frumosi da` 560 roni mi se pareau exagerati.

| Puppet a răspuns:

Depinde c inseamna pentru tine 'la moda'straight face
acum depinde de bunul gust al fiecaruiahee hee)
da bineinteles ca te poti imbraca si cu banii putinistraight face. poti reconditiona haine mai vechi...chiar tuhappy
si mai sunt si reducerilehee hee)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca poti fi la moda cu putini bani, mi-am facut un lant pentru blugi din niste lanturi de la alti blugi dar erau pe jumatate acum il am de la buzunar la gaica pentru curea, super a iesit, vara imi cos imediat fuste, singura de mana sau la masina, mi-am facut conbinatii de culori (costume de baie ), auriu cu negru gri cu negru si cu alb, se poate, un pic de fantezie si totul este ca nou. Daca ai parul aranjat frumos, unghiile frumos colorate, o bratarica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Profită de reducerile de sezon.
Pa, pa.

| Sabrina_2288 a răspuns:

Da bineinteles happy
Sunt multe haine frumoase si in acelasi timp foarte ieftine.