| Evelinmariaa a întrebat:

Știe cineva care e cea mai deschisă culoare la fondul de ten lauder?

Răspuns Câştigător
| Anee1667 a răspuns:

După cum știm alegerea fondului de ten este un chin.
Pentru gama de fonduri de ten estee launder totul este mai ușor deoarece cifrele corespund nuanței culorii pielii tale, așadar nuanța 1 este cea mai deschisă, iar ultima cea mai închisă. Literele au și ele rolul lor C, N, W au legătură cu tonul pielii tale adică rece, neutru și cald.
Așadar, cea mai deschisă nuanță pentru tonul rece este: 1C0 Shell; pentru tonul neutru: 0N1 Alabaster și pentru tenul cald: 1W0 Warm Porcelain.