| Evelinmariaa a întrebat:

Știe cineva vreun tratament pentru îndesirea părului care chiar sa funcționeze? Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Esenta de mesteacan.

| bbnnmm a răspuns:

Îți recomand și sugerez șamponul Alpecin (l-am folosit și sunt foarte încântată de rezultate). Mai poți folosi și alte șampoane pentru creșterea părului/îndesirea părului: Parusan, Plantur, Gerovital. Poți folosi uleiuri: ulei de cocos, ulei de ricin, ulei de măsline, ulei de avocado, ulei de argan, ulei de susan, ulei de jojoba - e bine să fie puțin călduțe când le aplici, pentru a pătrunde mai bine în scalp și le poți lăsa cât timp dorești. Îți poți prepara acasă diferite tratamente naturiste: cu ou, miere, avocado, aloe vera, urzică - găsești sute de combinații pe internet.

| Alexandrutza23 a răspuns:

Stiu ca suna ciudat, DAR mie mi-a recomandat cineva sampon pentru cai. si eu am avut aceeasi problema, am inceput sa ma spal cu samponul si pe langa faptul ca parul meu s-a intarit si nu a mai cazut, s-a si indesit. Recomand, si pe deasupra este si foarte ieftin: 15 lej/litru. Succes!