| Denisa a întrebat:

Tin o dieta cam "dura" adica mananc doar o masa, la ora 14 si asta consta in branza cu o rosie/o salata/2 struguri/supa rece de castraveti( toate fara paine sau sare). Alerg dimineata cam 3 km si fac si abdomene. Intrebarea mea: stiu ca, intr-o dieta se reduce 50% grasime si 50% muschi(corectatima daca gresesc) si mai stiu ca slabesc peste tot. Ce sa fac ca sa nu slabesc la "posterior" si din contra sa fie mai ferm si mai bombat? Alte exercitii? Am 168 cm si 55 de kg si vreau sa ajung la 47:*

5 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Din contra draguta, esti cam slaba. Ar trebui sa mai pui pe tine. Slabirea nu inseamna infometare. Dieta inseamna regim alimentar special. Adica mananci cruditati, carne slaba, fructe si tot asa dar mananci. Nu te infometezi. Iti faci mai mult rau decat bine asa. Crede'ma.
Nu slabi. Ramai asa. Daca esti disproportionata (grasime pe maini, picioare etc) fa doar exercitii pentru partea respectiva a corpului.

| 009 a răspuns:

E fff bine asa cum esti
pentru inaltimea ta er trebui sa ai 58 kg asa ca am de graba mai pui cate va kg decat sa le dai jos

| Oanny a răspuns:

Iti bati joc de mine? Dupa tine daca tu mananci acelasi lucru o data pe zi timp de o luna tu ce crezi ca o sa se intample cand o sa pui gura pe ciorba, ceva dulce orice in afara de rosii si branza? Nu stii ce o sa se intample? Ei bine degeaba te chinui intr-o saptamana o sa pui la loc pe tine chiar dublu.nu face prostia asta o sa regreti si nu ai cum sa traiesti toata viata mancand numai asa. Opreste-te de acum cu dieta asta, pentru tine. Daca vrei sa slabesti uite ce ai putea sa faci.Cam ce fac si eu. Daca ai blender fa-ti un suc dimineata si seara iar la pranz mananci ce vrei, dar nu ceva gen spaghete ca au la calorii...mama mama! Evita fastfoodul sucurile si mai bine fa-ti tu unul natural.Sau milkshake, banana cu lapte sau banana cu lapte si kiwi.Este delicios si eu ma si satur. Oricum faci ce vrei, dar te-am avertizat ce o sa se intample dupa...

| Krissa_2143 a răspuns:

E foarte bine sa ai 55 de kg la 168.
numai tine dieta asta dura si mananca de 3 ori pe zi pana in 600 de calorii
sau mananca rosii cat vrei si bea apa minerala!
uite-te pe site'u asta putin - http://sanatate.acasa.ro/......t-312.html si http://video.acasa.ro/......191da.html

cateva informatii si exercitii :D
si daca faci prea multe exercitii iti va fi foarte foame apoi, ai grija ce mananci dupa si bea multa apa sa te hidratezi :D
noroc!

| Fabolous a răspuns:

Iti distrugi stomacu. Fa sport, mai multe exercitii si nu manca cu paine, lasa McDonalds si sucurile acidulate. Mananca din toate cate putin. Poti manca si o prajitura. Bea mult ceai verde si apa plata. Nu te mai lua dupa tot felul de sfaturi si nu te comporta ca o virgina proasta. Cat despre slabit intr-un singur loc, ai vazut vreodata unu gras tare cu abdomen in patratele? Asa ceva e imposibil. Daca vrei fibra si sa si slabesti, fa ce ti-am zis si du-te si la sala. Daca tii diete drastice, slabesti intr-adevar dar dupa ce incepi sa mananci normal te ingrasi mai tare ca la inceput. Lasa complexele si traieste-ti viata. Asa eram si eu, dar am slabit si acum am foarte multa incredere in mine. Te rog eu nu te distruge...mananca normal si fa mult mult sport. Nu sta la calculator cu fundu pe scaun.