| Axel22 a întrebat:

Am nevoie sa-mi spuneti ce exercitii sa fac sa slabesc? Sunt baiat am 13 ani si vreau sa slabesc ca vine vacanta si voi merge la strand si nu vreau sa am burta, vreau sa slabesc si la fund, ca mi-am dat seama ca de aia am eu fundu bombat ca de fata pentru ca am mancat in prostie in ultima vreme, cand incord fundul si apas pe el is vreo 2 degete si cv pana la punctul unde simt ca e tare, deci de la grasime am eu fundul bombat nu? Ce exercitii imi recomandati sa slabesc? P.S sa-mi spuneti si daca de la grasime am fundul bombat, va rog!

P.S 2 In momentul de fata am inceput azi o dieta facuta de mine pe care am tinut-o si anul trecut in vara : deci dimineata mananc 2 oua prajite cu putin ulei, mancate cu o felie de paine alba iar, la amiaza mananc o salata cu ceapa sare, salata, ulei sare si cateva rosii, iar seara mananc tot cam asa doar ca incerc sa diversific putin cu alte legume.

Ce as mai putea manca sa ma ajute sa slabesc impreuna cu exercitiile, in mod rapid? P.S3 Va rog sa-mi raspundeti si daca am fundul bombat din cauza grasimii, ca am incordat fundul si am impins cu degetul iar am impins vreo 2 degete si cv pana la punctul unde am simtit ca e tare, stiu ca am zis asta mai sus dar am zis ca sa nu uitati (pentru idiotii care fac misto prin impins ma refeream ca am impins pe fesa si nu in "cur" :] )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Axel22 explică:

Ok, dar spune-mi ce sa mananc, de exemplu ce ar fi echilibrat? Si imi poti spune daca fundul meu e bombat din cuaza grasimii sau alta e cauza? Mai spun odata ca am incordat fesele si am impins cu degetul iar am simtit muschiul incordat la vreo 2 degete si cv in care era moale? Poti sa-mi spui te rog lucrurile astea?

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Eu iti recomand Kangoo Jumps...eu il practic de cateva luni si am obtinut rezultate fff bune! Chiar ti-l recomand...iti va tonifia intreg corpul! Te invit pe blogul meu la o demonstratie de KANGOO JUMPS : http://punepretpefrumusete.blogspot.ro/......umps.html! Te astept cu drag pe blogul meu!

| Msl a răspuns:

Te poti duce la sala si poti mana fructe si legume.

| Axel22 explică (pentru Msl):

Ok.

Dar am fundul bombat din cauza grasimii, ca am incordat fundul si am impins cu degetul iar am impins vreo 2 degete si cv pana la punctul unde am simtit ca e tare? Stiu ca nu m-am exprimat corect dar am dat copy paste, deci din cauza grasimii am eu fundul bombat ca de femeie? Imi poti spune?

| Riana_Christiana_Bucur_1968 a răspuns:

1. Fara ulei.
2. Dimineata mananci cat vrei, dar fara ulei, sare si grasimi; la pranz mai putin ex: o salata; seara nu mananci deloc maxim un fruct ex: mar, banana! Sper ca te-am ajutat...

| Axel22 explică (pentru Riana_Christiana_Bucur_1968):

Ok, multumesc, dar te rog eu, imi poti spune daca fundul il am bombat din cauza grasimii? Mai zic odata ce am explicat mai sus : am incordat fesele si am impins pe ele si am vreo 2 degete era moale pana am ajuns la punctul unde erau muschi, deci din cauza grasimii am eu fundul bombat?