| Dee0tzaA a întrebat:

Todeauna iarna inghet de frig indiferent ca sunt imbracata foarte foarte gros. Intrebarea mea e ce haine sa imi cumpar? din ce material sa fie ca sa imi tina de cald?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Numai din fibre naturale. Cel mai cald tine lana, apoi bumbacul. Matasea nu se pune la socoteala acum, ea tinand racoare! Un truc pentru a nu-ti fii frig.Imbraca mai multe randuri de haine subtiri, din fibre naturale, iar deasupra una groasa.Intre hainele subtiri de formeaza o perna de aer care izoleaza corpul de stratul urmator de haine.Deci daca ai un maieu, un tricou, o camasa sau helanca, un plover de lana si o geaca cu puf...eu cred ca poti sa dormi in zapada. Iarna trebuie sa ai grija si de extremitati, care ingheata cel mai repede.Sa ai ghete sau cizme imblanite cu sosete groase, caciula care sa-ti acopere si urechile, manusi de blana sau de lana si fular.

3 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Buna! Problema despre care ne vorbesti tu imi este foarte cunoscuta si mie. De aceea, in sezonul rece port tot timpul un maieu de bumbac, care sa stea lipit de piele si sa o lase sa respire in acelasi timp. Totodata, aleg haine numai din bumbac sau lanita. Daca vrei sa iti fie cald si sa fii la moda in acelasi timp, opteaza pentru un cardigan. Pentru mai multe idei legate de stilul si vestimentatia recomandate in sezonul rece, urmeaza linkul: http://www.divahair.ro/tendinte/trend_report:_bluzele_sezonului_rece Un gand bun si o toamna calduroasa!

| criss84 a răspuns:

Si eu te sfatuiesc sa te imbraci cu mai multe haine, pentru a fi cat mai multe straturi si astfel se pastreaza caldura

| freehugs a răspuns:

Din lana.Se poarta plovarasele astea din lana lucrate, si pe sub ele maletute chiar. Evita hainele supraelastice sau gecile din fas.