| anonim_4396 a întrebat:

TPU, mai sunt 2 saptmani pana incepe scoala. vreau sa slabesc macar 4-5 kg in astea 2 saptmani. Am gasit dieta cu supa de varza, am incercat ieri, dar azi deja mi s-a facut rau si imi provoaca greata.

As vrea cele/cei care ati slabit cu ajutorul alte diete. cu fruce eu stiu. sa-mi ziceti si mie, si care sa dea rezultate cat de cat in 1 saptamana 2 saptamana, va rog frumos. ziceti-mi o dieta de slabit.

P.S: nu bagati si sportul ca acum 2 zile mi-am rupt piciorul, deci e clar ca de-abi ma misc si mai mult stau in pat, si vreau dieta nu stiu, cu fructe. dar sa imi dea rezultate. si vreau raspuns de la cei/cele care au incercat si au slabit happy.

FUNDAAAAAAAAAA!

Răspuns Câştigător
| selysol a răspuns:

Iti fac pe plac si iti zic o dieta pe care am tinut-o si eu si inca o mai tin big grin deci se numeste dieta balerina :
la 8:00 un ceai
la10:00doua oua fierte
la12:00un suc de fructe sau de rosii
la14:00sunca slaba sau paine prajita
la16:00 un mar sau orice alt fruct
la18:00 branza slaba
idealul e sa manaci putin si des daca nu ai toate aceste mancaruri le poti inlocui si cu altele dar sa fie usoare fara grasime sau zahar.

| Cosmin86 a răspuns (pentru selysol):

Aia e dieta balerina, una din cele mai cretine diete posibile, e buna doar sa te imbolnavesti. Oricum o sa atarne pielea pe tine daca slabesti cu aia, o sa arati ca naiba ( forme din parti ), o sa te ingrasi la loc dupa si santatea se duce dracu.

Trebuie sa fi putin retardat sa urmezi o asemenea dieta.

| SmilerXd a răspuns (pentru Cosmin86):

Da ai dreptate oricum n-am facut-o happy ca nu pot sa o tin plus nu ma lasa mama happy. De 3 saptamana nu mai mancanc asa mult. la scoala beau un nestea de piersici sau mango. si de mancat un corn d-ala seven double cu nuca de cocos. si cand vine acasa mananc carne fiarta sau la gratar. iar daca nu mananc, rontai morcovilaughing sau mananc mere. la 6 beau un iaurt. happy dimineata beau 1-2 cani de ceai si atat. sunt la clasa sportiva. in fiecare zi fac cate-o ora de sport la scoala. am profesori duri, ne pune la alergat si 50 de turehee hee si am slabit in 3 saptamana 4, 3 kghee hee! puppy dog eyes

| SmilerXd a răspuns (pentru SmilerXd):

Vin, 3 saptmani** m-am grabit puppy dog eyes

| Cosmin86 a răspuns (pentru SmilerXd):

Mult mai bine. Mananca bine dimineata si cu 2-3 ore inainte de culcare mai poti manca ceva, e cam putin doar un iarut la cina tongue

| SmilerXd a răspuns (pentru Cosmin86):

Ehh e putin, dar nu simt nevoia sa mananc mai mult happy

9 răspunsuri:
| IrinaAniri a răspuns:

4 5 kg in 1 2 saptamani? no way daca vrei sa slabesti sanatos, eu abia de am slabit 5 kg intr-o luna si am facut si mult sport.

| leonardo a răspuns:

Dietadukan.ro

| Cosmin86 a răspuns:

Adica te-ai ingrsat mancand ca o... si vrei sa dai jos in 2 saptamani?

Felicitari, poate o sa ti se faca rau de mai multe ori de la diete, sa te inveti minte.

Slabit sanatos = 2, 3 kg / luna

| Sophie1234 a răspuns:

In 1, 2 saptamani nu ai cum sa dai 4-5 kg jos. Dar 2-3 ai putea sa dai daca iei pastilele astea de slabit Lida DaiDaiHua (stiu ca e ciudat numele)
Depinde ce varsta ai. Oricum eu iau cate 2 pe zi desi nu e voie si in 2 saptamani am dat jos 2 kg.