| Kr0ne a întrebat:

Tratament cu aburi! A facut cineva asa ceva(fata, baiat) pentru punctele ce au ramas dupa cosuri? Vreau sa incerc eu(sunt baiat) si imi este putin frica. Raman cu cicatrici ceva? Daca nu sunt alea bune si imi lasa semne?

Mersi

6 răspunsuri:
| Lykan a răspuns:

Cicatrici nu raman nu-ti face griji dar nu e la 100% sigur ca dispar depinde de cat de multe sunt mult noroc

| Rony56 a răspuns:

Nu mă asa mai fac si eu. Pui apa fierbinte intr-o oala si stai cu capul acolo unde vin aburii. Si iti pui un prosop pe cap cat iti vin aburii in fata. După iti spargi codurile. Tu ai nevoie de aburii aia deoarece iti face ffata Putin mai moale si e mai usor sa-ti spargi codurile.

| leivi a răspuns:

Eu am facut inhalatii si nu am nimic!

| Iulyka90 a răspuns:

Te referi la semnele post-acneice? Daca da, nu e foarte eficient. Mai degraba pentru deschiderea porilor, puncte negre s.a.m.d. Pt semnele post-acneice tratamentul trebuie sa fie mai puternic decat niste aburi. Acum depinde si de sfatul dermatologului, la care te sfatuiesc sa mergi. Ceea ce ti-am spus e din propria mea experienta.

| Kr0ne explică (pentru Iulyka90):

Am si puncte, si niste cosuri etc. Oricum imi fac programare sa ma vada. Si-a facut un coleg de-al meu si intr-o luna i-a disparut tot de pe fata.

| Iulyka90 a răspuns (pentru Kr0ne):

Iti doresc multa bafta atunci!