| lipstickalice a întrebat:

Trebuie să declar venitul din vânzarea hainelor vintage pe blogul meu. Se poate face aşa din hobby sau e treabă serioasă ar fi destul de complicat si am atâtea haine frumoase pentru alţii.

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Da, trebuie declarat. Si eu vreau sa fac un site pentru obiecte handmade, insa m-am interesat si trebuie sa iti deschizi firma. Adica, legal ar fi sa iti deschizi firma:) Se pot face bani, mai ales daca faci cu pasiune asta si ai si un simt estetic elementar. Poate fi si un hobby, daca te implici in limita timpului disponibil. Blogul unei amice care se ocupa cu asta:
http://stylish-fairies.blogspot.com/2008/10/trully-vintage-fairytale.html

3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Evident, orice venit suplimentar se declara si este impozat... doar trebuie sa traiasca si statul din ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu trebuie declarat, intra in aceeasi categorie cu vanzarea prin mica publicitate dat fiind ca sunt haine din garderoba proprie.
In cazul handmade-ului e cu totul altceva, sunt articole confectionate cu scopul de a fi vandute - trebuie sa fii PFA, nu sa ai firma.

| Wooo a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=1_Uzb1h1l3g

LINK MAGIC >>> http://www.vivasms.ro/h/5f48a30a95

Alatura-te celei mai cool comunitati si primesti promotii targetate si personalizate, discounturi, oferte last minute, invitatii pentru evenimente direct pe telefonul tau mobil!
In plus, castigi bani. Pentru fiecare SMS pe care il primesti de la vivaSMS esti platit. Vrei mai mult? Recomanzi prietenilor tai si esti platit pentru fiecare SMS primit de ei si membrii recomandati de ei.
In acelasi timp si companiile sunt incantate sa trimita oferte care ti se potrivesc perfect si sunt pe gustul tau.
Sa nu uiti totusi de investitii profitabile >>>
https://uinvest.com.ua/? amigosid=32587