| itachi23 a întrebat:

Bună, vreau sa încep o mica afacere unde sa vând haine online, sa-mi fac un site și acolo sa vând haine personalizate de mine, acum întrebarea mea e, trebuie sa declar acel site undeva ca să fie legal? trebuie se declar și venitul meu? daca se pricepe cineva și poate sa-mi spună detalii de genul încât sa fie legal tot și sa nu ma trezesc cu amenzilaughing mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca sa vinzi haine trebuie sa ai preturi mici si haine de calitate noi, nu second hand murdare rupte, iar acest lucru este imposibil, deoarece firma de la care cumperi tu haine le vinde scump, sau daca i ei din strainatate haine te costă transportul, si tu nu poti pune un adaos mare ca nu le vinzi, si tot profitul il dai statului pe impozite ca ai firmă deci automat trebuie sa i ti deschizi PFA, eu cred ca te complici degeaba deoarece statul i ti va minca tot profitul, vei ramane cu haine pe care nu le vinzi ne avand clienti, si normal ca declari venit platesti impozit ca altfel vine DNA -ul in vizită la tine acasa sa vada ce hainuțe vinzi. Si i ti confisca politia marfa.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Situl nu, venitul, da.

| goguPatent a răspuns:

Site ul nu trebuie declarat nicaieri. In schimb va trebui să îți deschizi un srl sau un PFA sa poți fiscaliza banii, altfel faci evaziune fiscală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa declari venitul.