| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa ma demachiez daca folosesc doar crema bb?

10 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Normal.Unele fete se demachiaza si daca isi aplica pur si simplu o crema hidratanata pentru ca asa elimina mare parte din impuritatile de pe fata.
Demacheaza-te caci iti vor aparea mai greu mici monstruleti pe fata happy

| KiSsRoSsE a răspuns:

Obligatoriu.Pe langa acel bb cream trebuie sa indepartezi si microbii/praful acumulate pe timpul zilei.In concluzie chiar daca folosesti sau nu machiaj tot trebuie sa te demachiezi dimineata si seara. big grin

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Oui.

| Crucified a răspuns:

Tu ce crezi? Normal că da.

| Erzaa a răspuns:

Da.

| lullaby23 a răspuns:

Da

| Pufulete456 a răspuns:

Normal.

| IRaluca a răspuns:

Da. Pentru ca iti poate provoca iritati sau cosuri pe timpul noptii.

| justroro a răspuns:

Neaparat.E indicat sa te demachezi si daca nu folosesti machiaj deloc, ca sa iti cureti praful adunat pe fata pe durata zilei.Crema bb e ca un fond de ten cu ceva proprietati de ingrijire, asa ca trebuie sa o dai jos seara.

| MariaCristinnaa a răspuns:

Da.