| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa slabesc rapid pana pe 1 aprilie! ( vizibil, cat sa pot arata bine intr-o rochie mulata, am inaltimea 1, 56 si 55 kg.)
cat trebuie sa slabesc? 3, 4, kg? Va rog ajutati`ma, spuneti-mi ce trebuie sa fac, amanuntit., exercitii eficiente, nu neaparat dieta. am incredere in voi.
Funda:*

Răspuns Câştigător
| Mihaela a răspuns:

Hei.Intra pe siteul asta http://www.csid.ro/calory-calculator/, si completeaza cu datele tale; acolo o sa iti scrie daca esti 'gras' sau daca trebuie sa te ingrasi. O sa-ti mai arate si cate calorii ai voie sa mananci pe zi, si iti poti face meniuri de pe siteul respectiv.
Sau mai poti vedea aici cate calorii are fiecare 'mancare' http://calorii.oneden.com/.
Sper ca te-am ajutat, numai bine!

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Timpul este scurt si periculos pentru o dieta severa.Dar incearca sa ai alimentatia bazata 90% pe legume si fructe proaspete.Multe lactate degresate si nu manca sub nici o forma seara dupa ora 19. Daca totusi foame e mare mananca un mar in jurul orei 21.Multa bafta si o Primavara cu Iubire!

| Rallu_2412 a răspuns:

Pai poti ajunge pana la 50kg este perfect pentru inaltimea ta.
* Poti merge la sala de luni pana vineri cam 2 ore.
* Redu din mese. Fa din 3 mese doar 2.
* Nu manca dupa ora 18:30.
* Fara fast-food.

Slabire usoara smug

| ζøvع a răspuns:

3-4 ceaiuri de slabire pe zi, mancare deloc doar fructe, dulce NIMIC, supe, ciorbe ( fara carne, fara orez, fara litere, doar legume), 2 ore pe zi alergat, supe sau ciorbe doar o data la 3 zile restul doar salate(de fructe, de legume, de beof(mai putina), de vinete). Reteta perfecta.

| Maadaaaa a răspuns:

Sincer si eu as vrea sa aflu, am aceeasi problema, sper doar sa iti dea sfaturi utile cei care se vor "repezi " sa iti raspunda la intrebare.De obicei, majoritatea zic sa alergi mult sa bei multa apa si sa mananci echilibrat, ceea ce gandeste fiecare desigur, nimeni nu vine cu sfaturi utile.degeaba ii spui unei persoane asa ceva cand stie si ea desigur dar. greu de pus in aplicare. Sper sa primesti sfaturi concrete. Mult succes :*

| Diia_5712 a răspuns:

Heii happy pai normal greutatea unui om trebuie sa fie de 10 ori mai mica decat inaltine.adica tu ar trebui sa ai 46 de kg. sincera sa fiu e cam greu sa dai atatea kg jos in cateva zile.stiu ca nu e un sfat bun.dar daca mananci putin.foarte putin chiar o sa reusesti sa dai jumatate din ele.cand ma refer la mancat putin zic un iaurt si o portocala.gen. la mine merge big grin faza e ca nu pot sa ma mentin.in orice caz.baftaa:*

| Mada4ghn a răspuns:

Salut! Eu am incercat sa imi inveles abdomenul in cateva straturi de celofan si dupa ce am facut miscare in jur de 15 minute si dupa ce am taiat folia de celofan zici ca ieseam de sub duslaughing) am incercat deja de app 3 saptamana si se vad rezulatatele. Fa asta zilnic, recomandabil de 2 ori pe zi si o sa vezi ca o sa reusesti:*

| TM6524 a răspuns:

Eu zic 4 kilograme. Adica 1, 56 m-1, 05 m = 51 kg (la fete). La baieti e -1, 10.

| Rexassj a răspuns:

Du-te la sala. Funda?

| gabi12_1591 a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci mult si apucate repede si de sport dar si sa mananci sanatos.eu fac baschet ca sa slabesc dar si sa ma inalt.eu am 30 kg si am 9 ani. sper ca sfatul meu sa te ajute