| anonim_4396 a întrebat:

Heii! am nevoie urgent de niste sfaturi. Vreau sa slabesc si mai am la dispozitie doar 3 luni.mai exact pana in aprilie.Am 1.62 si 57 kg [mi-ar placea sa am undeva sub 50], dar trebuie sa scap neaparat de burtica si picioarele groase. ajutati-ma va rog. spuneti-mi ce sa fac in aceste 3 luni ca sa slabesc avand in vedere ca mama nu vrea sa imi gateasca separat pentru dieta. HELP! sunt disperata!crying [funditahappy

3 răspunsuri:
| georgyana1398 a răspuns:

Evita duciurile si mancarea grasa, fa mult sport: exercitii fizice jogging si sari coarda( sarind coarda slabesti mai mult decat alte exercitii fizice) mananca doar 3 mese pe zi si nu manca dupa ora 6 seara daca este posibil! sper aungi la greutatea dorita! mult succes! :*

| RoxutzaDragutza a răspuns:

Incearca sa bei multa apa.
Sa te feresti de dulciuri.
Sa faci sport.
Si incearca cura asta
Micul dejun

O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
Doua oua fierte sau prajite in putin ulei de masline.
Doua felii de sunca presata sau parizer slab, de pui.
Pranz
O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
Carne slaba de pui sau peste fiarta, la cuptor sau la gratar, pe saturate.
O salata fara sos.
Cina
O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
Carne slaba de pui sau peste fiarta, la cuptor sau la gratar, pe saturate.
Legume pe saturate, dar in afar de cartofi, porumb, mazare, fasole uscata, soia.
Bafta
SAU
1 Nu te infometa(manaca, atat cat doresti, important este ce manaci.
2 Mananca fructe si legume(cate vrei)
3 Mananca peste slab(caras, crap)
4 Lapte degresat(cat vrei)
5 Iaurt degresat(cat vrei)
6 Paine integrala, sau mamaliguta
7. Tarate(cereale integrale), orez fiert.
8.Zic iar de fructe si legume(dar negatite), daca totusi vrei sa le gatesti poti gati supe in care sa pui multe multe legume, dar fara prajeala.
Ce sa nu mananci deloc deloc!
1 Grasimi(carne de porc.unt, margarina, carne de vita etc)
2 Paine alba
3 Prajeluri
4 Dulciuri(de nici un fel! nici sucuri!
5 Nu manca sarat!
6 Nu manca aproape cand te pui la somn seara
7 Nu manca branza
Si inca ceva foarte important-Bea multa apa Mergi pe jos(fa si sport daca ai timp)! si ai sa vezi ce ai sa slabesti!
Si cred ca stii ca majoritatea bolilor sunt rezultatul unui stil de viata nesanatos:cancer,hipertensiune, boli de inima, diabet et.
Daca mananci sanatos vei fi o persoana de nota10!- si sanatoasa, si sa arati binesucces! postat la
poti manca in continuare paine.Cu conditia sa fie (paine integrala sau paine graham)!
SAU
si ceaiul de menta ajuta la slabit slabesti in jur de 3 kg la 1.5-2 saptamani
funda iti mai trimit si alte metode maine acum ma duc sa ma uit la tv
imi dai funda promiti sai mai dau si maine :*

| ofioncla a răspuns:

Draga Eminem, greutatea ideala se stabileste in functie si de varsta ta. Ce fel de activitate desfasori? trecand peste toate astea mesele tale trebuie sa fie 5 pe zi iar ultima masa sa fie cu 2 ore inainte de culcare cel putin.Incearca sa cauti si sa citesti despre dieta Montignac si vei afla o multitudine de trucuri ce te vor ajuta sa ajungi la greutatea ideala. Orice dieta ai incepe nu te infometa, fa sport...oh e un subiect mult prea lung nu este suficient un sfat ...multe lucruri de care ar trebuie sa tinem seama