| Claudettee a întrebat:

Uleiul de migdale este bun pentru cearcane? Daca da, de unde il pot cumpara si ce alte tratamente stiti pentru cearcane.Am mereu probleme cu cearcanele, chiar si cand dorm suficient. Funda happy

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Feliile de cartof cruzi puse pe ochi, gheata( merge si cu asta), cartravete crud, pliculete de ceai verde aplicate in zona cu probleme, sau compresie cu ceai verde, sucurile de lamaie si portocala, sau pliculete de ceai negru, tot asa puse pe ochi(zoma cu probleme) si zeama de castravete face minuni aplicata cu ajutorul unei dichete demachiante, uleiul de migdale mai este bun, rezultatele se vad dupa mai multe aplicari.

cam astea sunt metodele cele mai folosite si bineinteles folositoare. ti le recomand daca ai cearcane pentru ca o sa se vada rezultate.

spre ca te-am ajutat:*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am mereu probleme cu cearcanele, chiar si cand dorm suficient."
Asta inseamna ca nu prea dormi. Iar atunci cind dormi "suficient", organismul nu reuseste sa recupereze lipsa. Dormi normal, noaptea ca toti oamenii si minim 9 ore pentru virsta ta.

| Claudettee explică (pentru anonim_4396):

Eu le am mostenite si as vrea sa mai reduc din ele happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Claudettee):

Daca le ai mostenite, poti sa pui orice ca tot nu trec. Inseamna ca ai o boala interna (nu numaidecit cu dureri si suparatoare) care le face sa apara.