| wolder a întrebat:

Uleiul de ricin accelereaza cresterea parului si intareste radacina, dar as vrea sa intreb daca are ceva daca este folosit zilnic?
Am auzit ca se aplica o data pe saptamana, dar as vrea sa-l folosesc mult mai des.
Nu cred ca afecteaza uleiul, dar spalarea excesiva dupa fiecare aplicare poate usca si deteriora parul din cauza samponului si a apei.
Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| crissa20 a răspuns:

Foloseste-l de cel mult 2-3 ori pe saptamana! spalatul zilnic nu e benefic pentru par!

| printesa16 a răspuns:

Daca il folosesti zilnic o sa ai parul unsuros si o sa para ca nu te-ai spalat cu lunile (am incercat).

| wolder explică (pentru printesa16):

Daca il folosesti zilnic si apoi te speli?

| AliMiha a răspuns:

Foloseste-l o data pe saptamana. Si eu l-am folosit dar nu am vazut nici o schimbare ba chiar dupa folosirea uleiului parul meu se ingrasa tot mai repede... Nu stiu ce sa spun. mai asteapta pereri sa vezi cum a actionat si la alte persoane