| alexya_8105 a întrebat:

Uleiul de ricin cum se foloseste? pentru cresterea parului ma refer... da si mai multa stralucire? dupa cat timp incepe sa se vada rezultatul? funda :X ajutati-ma care stiti mulumesc

Răspuns Câştigător
| DyaTigress a răspuns:

Uleiul de ricin se aplica pe pielea capului si se maseaza timp de cateva minute, dupa care stai cateva ore asa. Daca vrei sa obti un efect mult mai bun, ramai o noapte cu el pe par. Bineinteles, a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita. Poti sa il folosesti de trei ori pe saptamana, pentru un efect mai rapid. Da si o stralucire frumoasa parului. Rezultatele se vor vedea la scurt timp.
Ps: daca alegi sa dormi peste noapte cu uleiul de ricin in par, ar fi de preferabil sa iti pui un prosop in cap, sau pe perna, pentru a nu o murdari.
Sper sa iti fie de folos!