| miha90z a întrebat:

Un sampon bun pentru parul gras? de preferat de prin farmacii, ca de cele din supermarket m-am saturat, cred ca le-am incercat pe toate si nu au efect!

6 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Clear.
de altfel poti incerca cu Elseve de la l'oreal pe rosu. Cu tot cu balsam si crema. e superb.
funda?puppy dog eyes

| buzeduulci a răspuns:

Eu una asta folosesc, si la mine are efect. sper sa iti fie si tie de folos. te pup, si sa ai o zi superba! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie farmacista mi-a recomandat Orzene, pentru parul gras.
A spus ca trebuie sa ma spal o data la trei zile cu el da cine sa o asculte ca mie imi place la acest sampon ca ma spal cu el si 24 de ore am parul drept :X. Dar e foarte bun pentru parul gras dar trebuie utilizat rat.
Si mai este cel de la Life Care, imi rezista parul 3-4 zile cu el fara sa ma spal. Eu l'am folosit pe cel pentru par blond dar este si unu special pentru parul gras.

| AlekseyRO a răspuns:

Nizoral este cea mai buna varianta.

| traiant a răspuns:

Freederm! E cel mai bun! Funda? happy

| Nataly24 a răspuns:

Se pune o lingură de bicarbonat de sodiu într-o cană cu apă (250 de ml) și se amestecă până se dizolvă complet. Soluția obținută se aplică pe cap și se freacă rădăcina părului cu mișcări circulare. NU trebuie adăugat mai mult bicarbonat. Se clătește bine cu apă căldută dupa care se aplică soluția balsam care consta in amestecul a 2 linguri de oțet cu o cana cu apă. In prima saptamana rezultatele nu sunt incredibile deoarece parul se adapteaza insa apoi vei simti pe parul tau diferenta happy