| Anushka23 a întrebat:

Unde se găsește gaz lampant?

Și își mai aduce cineva aminte cum se prepara "rețeta" pentru regenerarea și întărirea rădăcinii firului de par cu gaz lampant, usturoi și ulei de ricin/ulei de măsline?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic, ba mai mult, iti arde parul.
Daca mergea, acum, vedeai pe la toate clinicile, in loc de implant, tratament de regenerare a parului cu gaz lampant, usturoi si ulei de ricin.
Dar nu functioneaza.
Pune la o floare, ceva gaz lampant cu usturoi si ulei de ricin si vezi cum ii merge happy sarcastic, pentru ca stiu ca o sa se usuce. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,pe urmă finalizai cu bricheta.
Ieși din balonul de săpun și trăiește pe vremea asta, nu pe vremea când bunicile improvizau și n-aveau de unde să se informeze.

| Anushka23 explică (pentru anonim_4396):

Haha. Ridica o mana data viitoare când faci o gluma sa știu sa rad și eu.
Era o pura curiozitate, știam ca bunica folosea treaba asta cu mulți ani înainte și avea un par superb, trăind bine mersi și acum la 80 și ceva de ani.
Recunosc, nu sunt prea bine informată la momentul actual în legătură cu toxicitatea gazului/petrolului în contact cu pielea/parul. Dar în momentul în care as fi fost 100% sigura ca vreau sa-mi pun asa ceva în cap m-aș fi informat mai bine.

| orientalmed a răspuns:

Reteta aia avea succes, pe vremuri ( de la usturoi si ulei de masline), stiu dar stai departe de petrol si de produse derivate ca apar alte probleme de sanatate. Foloseste de la Yves Rocher samponul pentru cresterea parului cu extract de Lupin Alb vezi in catalog : http://www.ClubYR.ro

| Anushka23 explică (pentru orientalmed):

Mi-am luat un tratament acum de la Gerovital pe bază de petrol. Stai 4-5 ore cu el, miroase destul de nașpa dar sper ca după o luna, doua sa vad ceva rezultate.

| Andreea555555555555 a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, iti spun eu unde gasesti.

| Cdolo a răspuns:

Gazul lapant este petrol pur