| Tmcn a întrebat:

Unghii scurte şi simple, sau lungi şi colorate?
Cum vă place să purtati?
Fundă.

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Depinde de dispoziţie,toane,etc...
Dar dacă e să mă refer doar la intrebarea ta,aş prefera unghii scurte şi simple.
Personal, mi se par dezgustătoare unghiile lungi şi colorate. Dacă îmi las unghiile lungi le fac french sau in culori nude. Dacă le am scurte, le fac colorate sau le las aşa.

13 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Unghii scurte şi simple, dar frumos aranjate!

| Alyra a răspuns:

Cele lungi şi simple sunt preferatele mele. happy

| fustiteTUTU a răspuns:

Scurte si french.

| NoNameJunior a răspuns:

Lungi(nu foarte)si colorate.

| 23DiaDia a răspuns:

Pai depiinde, eu sincer nu prea port unghii lungi, chiar daca arata foarte bine de multe ori te incurca si trebuie sa fii atent mereu sa nu le rupi, port de obicei unghii scurte (deoarece cant la ceara si nu le pot lasa lungi) date co lac/ oja care sa iasa in evitenta, de multe ori la dau cu culori diferite dar cat mai vesele (roz, albastru, portocali, verde ticla, etc) arata dea dreptul superb. insa daca nu asi cant la chitara leasi lasa medii dar nu prea lungi si leasi face un fel de frech, parta alba sa fie albastru tipator si partea transparenta sa fie roz ticlam, la o mana asa si la o mana invers, asta port eu.

| DiamondShine a răspuns:

Unghiutzele in forma dreptunghiulara,medii sau chiar lungi pentru a da o nota de feminitate,iar ca si culoare prefer diferite culori,asta in functie de ocazie, spre ex in zilele obisnuite aleg french+un model finutz, sau un amestec de culori mai serioase; la plaja aleg culorile vii(toate nuantele de roz si cyclam)cu multe modele; la iesiri romantice aleg rosul(foarte senzual).

| VanillaBear a răspuns:

Off depinde.Adica pe de o parte imi plac foarte mult cele simple, poate doar un french, un lac mai rozaliu si gata.
Dar pe de alta parte cand le am mai lungi imi place sa le fac modele si sa le intretin mai mult.
Nu-mi plac unghiile de pitzi cu acele culori fosforescente sau cu modele urate dar eu imi fac modele simpatice.
De exemplu mi-am facut intr-o zi la toate unghiile un fundal bleu foarte frumos cu norisori care aratau foarte realisti happy(au fost un mare hit)
Sau am mai vazut pe youtube un model tot cu fond albastru si cu o albinuta grasuna care pare ca a zburat prin toate unghiile happy

Deci sunt de partea ambelor style-uri ^^

xoxo Vanilla

| ellena99 a răspuns:

Unghii mici, le intretii mult mai usor si nimeni nu ar vrea sa aiba unghii lungi cu mizerie in ele insa vai sunt cu model.

| OrdinaryGirld a răspuns:

Scurte date cu lac

| elena4ever a răspuns:

Medii si manichiura french big grin

| SiminaSalvadore a răspuns:

Medi si simple! date doar cu lac! arata mult mai frumos!

| 愛日本 a răspuns:

Nu contează. Să fie îngrijite şi curate.

| MarryAnna a răspuns:

Unghii medii si simple arata mult mai frumos dar e si elegant!