| Bibianca202 a întrebat:

Urgent! Am parul ondulat, și e despicat și ars. M-am gândit sa mă vopsesc tot capul sa nu se vadă așa de tare, este buna soluția?

Răspuns Câştigător
| Goddess23 a răspuns:

Vopsirea parului nu e indicata atunci cand ai varfurile arse despicate, dimpotriva vopseaua accelereza procesul de degradare al parului. O solutie ar fi sa mergi la salon si sa precizezi ca doresti sa scapi de varfurile arse iar coafeza va sti ce are de facut si iti va lua cat mai putin din lungime. Pe urma e recomandat sa iti ingrijesti parul cu un balsam de calitate si o masca de par pe care sa o aplici de 2-3 ori saptamanal. Si sa renunti o perioda a produsele de styling.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vopsitul nu ajuta, dimpotriva, va arata ca o matura aspra, in toate directiile.
La un par atat de ars si deteriorat, singura solutie ste foarfeca. Tunsa toata arsura si lasat sa se regenereze, macar 6 luni.

| Felys a răspuns:

Indiferent de culoare tot se va vedea ca este ars si despicat, singura solutie este sa te tunzi, alta nu exista

Răspuns utilizator avertizat
| Borsecuț a răspuns:

Daca il vopsesti s-ar putea sa se arda mai tare sau sa se deterioreze, deci asta nu e in niciun caz o solutie.

| Yulik2003 a răspuns:

Da. Daca vrei sa maschezi, da.

| Ciubotariu_Teodora_1999 a răspuns:

NUUUU! Si eu am parul ondulat si incerc sa merg la tuns sa-mi ia varfurile cat de des posibil! Vopseaua iti va distruge parul, iar dintr-o problema "minora" dai intr-una mai mare.
Pentru varfurile despicate singura solutie este foarfeca.Iar daca folosesti produse de styling(fixativ, spuma) foehnul sau placa fa o pauza de la ele!
De asemenea, sampoanele, mastile care spun ca te vor face sa scapi de varfurile despicate sunt naspa..FOARFECA E SOLUTIA!

| Alexandra_Diana_1997_Og7R a răspuns:

Bună,părerea mea este ca singură soluție este sa iți tai din păr.